פבר' 10

עולים על טיסות לציריך וללרנקה

בקטגוריה חופשה בשוויץ

שם המאמר: עולים על טיסות לציריך וללרנקה
דורג על ידי בלה בתאריך 10.02.13
דירוג המאמר: 4.5

מחפשים יעדים חדשים לטוס אליהם ולבקר אותם? יש כמובן את היעדים של אירופה הקלאסית כמו לונדון, פריז, פראג וכיו"ב. אולם, אנו בוחרים להציג לכם הפעם יעדים קצת שונים. יעדים אלו פופולריים מאד, אך עדיין יש ישראלים רבים שעוד לא ביקרו בהם. היעד הראשון היא העיר לרנקה. לרנקה היא עיר הבירה של מדינת קפריסין, שהיא כידוע האי הקטנטן הנמצא בסמוך לישראל. האווירה בלרנקה היא מיוחדת מאד, וזו עיר שמתאימה לתיירים בכל גיל. לעומתה, היעד השני שבו נתמקד הוא שונה לגמרי וזוהי העיר ציריך. ציריך היא עיר בצפון שווייץ, שמהווה אף היא מוקד מדהים לתיירים מכל העולם, והישראלים מגלים אותה בעיקר בשנים האחרונות.

Church of Ayios Lazaros by Christian Stock, on Flickr

כל המידע שחשוב לקבל על טיסות

כמובן שלפני שאתם מחפשים בכלל טיסות לציריך, צריך לדעת איזה היצע יש לכם. האפשרות הנפוצה ביותר, היא בעיקר לעלות על טיסות ישירות מישראל לציריך, אשר מבוצעות ע"י חברת אל על הישראלית, או ע"י חברת סוויס השוויצרית. בעונות התיירות אפשר גם למצוא טיסות זולות יותר, ואפשרות נוספת לחסוך היא להזמין טיסות עם חניית ביניים של חברות תעופה זרות נוספות.
לעומת זאת, טיסה ללרנקה לרוב תתבצע ע"י אחת משתי חברות התעופה הבאות – ארקיע או סייפרוס איירליינס. מדובר על טיסה ישירה ומהירה מאד, שאפשר להזמין בקלות. עם זאת, שתי החברות מציעות גם לא מעט טיסות צ'רטר, ובחודשי הקיץ מצטרפות עוד חברות תעופה רבות ומציעות טיסות צ'רטר וטיסות עם חניית ביניים.

מידע שמקבלים לפני שטסים

כשאתם מזמינים כרטיסים ועומדים לעלות על טיסות לציריך, כדאי כמובן להתעדכן במזג האוויר ולארוז בהתאם. מזג האוויר בציריך הוא קר למדי, ולכן אם אתם טסים בחורף – תארזו כמה שיותר בגדים חמים, וצפו בהחלט למזג אוויר מושלג. בעונות המעבר צפו בעיקר לגשם ולקור, ובאשר לקיץ – כדאי לקחת בחשבון שהימים הם אביביים ונעימים, אך בערב עדיין קריר כך שכדאי להצטייד בהתאם. המטבע שעושים בו שימוש בציריך הוא הפרנק השוויצרי. התחבורה בציריך מתקדמת מאד, ואין כלל צורך לשכור רכב – אפשר בהחלט להסתדר עם האוטובוסים והרכבות.
לעומת זאת, אם אתם עולים על טיסה ללרנקה כדאי להתרגל בעיקר לאופציה המרכזית של המוניות. האוטובוסים בתוך לרנקה אינם כה רבים, ובאשר להשכרת הרכב – בקפריסין נוהגים בצד שמאל, ולכן עדיף להימנע מכך. עם זאת, המוניות הן בתעריפים נמוכים יותר מאשר בארץ, מה גם שכל עוד אתם בתוך העיר אפשר גם לטייל ברגל. המטבע בלרנקה כמו בכל קפריסין, הוא האירו האירופי.

באיזה אטרקציות כדאי לבקר?

בשתי הערים יש כמובן לא מעט דברים לראות. אם עליתם על טיסות לציריך, אפשר לבקר באטרקציה כמו גבעת לינדהוף. זו אחת הגבעות המפורסמות ביותר בכל שווייץ, ותוכלו ממנה לראות תצפית מדהימה של ציריך כולה. אם אתם רוצים עוד אופציה מעניינת , אפשר לבקר במוזאון הלאומי של ציריך, ושם ללמוד על ההיסטוריה של ציריך באופן ספציפי, שהיא היסטוריה מרתקת (ציריך קצת כמו א"י הייתה צומת דרכים כלכלי חשוב מאד לכל העולם). אם החלטתם לעלות על טיסה ללרנקה, סביר להניח שאתם תתמקדו או בצד הארכאולוגי או בצד הבלייני. יש מספר אתרים ארכאולוגיים שנפתחו לאחרונה סביב לרנקה, ולעתים אף נפתחים אתרים חדשים לחלוטין. חיי הלילה בלרנקה הם תוססים במיוחד, ואפשר למצוא מגוון עצום של מועדונים מכל סוג.

חולמים על החופשה הקרובה?

אחרי שקראתם אודות טיסה ללרנקה ועל טיסות לציריך, אנחנו לא מאשימים אתכם שאתם מפנטזים על החופשה הקרובה שלכם … מדובר על שתי ערים שמציעות חופשות מפנקות ומדהימות. כדאי כבר עכשיו לבדוק את מחירי הטיסות וחבילות הנופש, כדי לתכנן את הנופש שלכם.

התגובות סגורות