אפר' 07

מדוע טיסות לפראג הן פופולריות כל כך?

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: מדוע טיסות לפראג הן פופולריות כל כך?
דורג על ידי פירחה בתאריך 7.04.13
דירוג המאמר: 5.0

הישראלי אוהב לטוס לחו"ל – זוהי עובדה ידועה מאד. מאז שנעשו ההקלות על המרה למט"ח, ומאז שמחירי הטיסות והלינה בחו"ל הפכו להיות זולים יותר, יש כמות מרשימה מאד של ישראלים שעבורם טיסה לחו"ל פעם בשנה היא חובה של ממש. כמובן שאפשר לאתר לא מעט דילים שמציעים מחירים נוחים מאד ליעדים פופולריים ברחבי העולם. עם זאת, מעל לכל היעדים הללו, אין ספק שהעיר פראג תמיד מתבלטת לחיוב. אבל מדוע בעצם טיסות לפראג הפכו להיות פופולריות במיוחד? השאלה כאן היא כפולה – מדוע פראג היא פופולרית כל כך בעיני תיירים מכל העולם, וגם באופן ספציפי מדוע הישראלים כל כך אוהבים לטוס אליה? חשוב לציין שמאז שפראג נפתחה למערב עם התפרקותה של צ'כוסלובקיה וייסודה של צ'כיה, הרי שישראלים רבים כבר הספיקו לחזור פעמיים לפראג, ואפילו שלוש פעמים. במאמר זה נסקור את כל מה שאתם צריכים לדעת על הטיסות לעיר זו, וגם נבין מה יש לעשות בעיר המיוחדת ויוצאת הדופן הזו, שכונתה לא פעם "הלב של אירופה".

איך מגיעים לפראג?

מכיוון שפראג ממוקמת ממש בליבה של אירופה היבשתית, כמעט תמיד מדובר על טיסות לפראג. יש אפשרות גם להגיע לפראג דרך רכבות ממדינות אירופה האחרות, אך כאמור מישראל – הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות טיסות לחו"ל. חשוב לציין שמכיוון שפראג היא אחד מהיעדים הבולטים ביותר מבין טיסות חו"ל, הרי שיש כמות עצומה של טיסות ישירות שאפשר לאתר מישראל לפראג. מדובר על טיסות שיוצאות בעיקר מטעם חברות התעופה הישראליות ישראייר ואל על. עם זאת, גם חברת צ'ך אייר מציע לא פעם טיסות ישירות במועדים נוחים. מעבר לכך, בחודשי הקיץ אפשר למצוא כמות נכבדה מאד של טיסות שכר וטיסות עם חניית ביניים שיוצאות מישראל ונוחתות בפראג. רוב חברות התעופה ידועות בתור חברות תעופה זולות יחסית, כמו לדוגמה טרוול סרווייס. הרעיון הוא שמכיוון שהנופש בפראג הוא זול יחסית – גם הטיסה צריכה להיות זולה.

כל הטיסות לפראג נוחתות בנמל התעופה רוז'ין. נמל תעופה זה ממוקם כ 20 ק"מ מערב לפראג, ונחשב לאחד מנמלי התעופה היפים והמושקעים ביותר שיש באירופה. הוא ידוע לא מעט בזכות הדיוטי פרי העצום שלו, כך שזו יכולה להיות הזדמנות נהדרת עבורכם לעשות קניות ולחזור עם מזכרות. מנמל התעופה רוז'ין, ניתן להגיע בקלות לפראג עצמה בכל דרך שתבחרו. ניתן לשכור רכב מנמל התעופה, ואז גם לנוע איתו בתוך פראג רבתי. אפשרות אחרת היא כמובן להשתמש בתחבורה ציבורית. יהיה עליכם ראשית להשתמש בשירותי שאטל מיוחדים של שדה התעופה (הניתנים ללא תשלום) והם יובילו אתכם לתחנות הרכבת התחתית של העיר, שנחשבות ליעילות ומהירות במיוחד.

מה עושים בפראג עצמה?

אז מצאתם טיסות לפראג שהיו משתלמות מאד, עליתם על המטוס ונחתם והגעתם לפראג. לאן הולכים מכאן? האפשרויות הן מדהימות, ותלויות בין השאר גם בזמן שהקצתם לנופש שלכם. בעיקרון מומלץ בחום לבקר ברובע היהודי של פראג, הוכלל כמה אתרים היסטוריים מרשימים מאד. מומלץ בחום לבקר גם בכיכר ואצלב, הנקראת ע"ש ואצלב הבל מייסד מדינת צ'כיה הדמוקרטית. רצוי ומומלץ גם לבקר במצודת פראג, שהיא שריד מתקופת ימה"ב של פראג העתיקה.

מבחינת מזג האוויר – העונה המומלצת ביותר לביקור בפראג היא בין חודש מרץ לחודש ספטמבר. אז מדובר על האביב והקיץ בפראג, שהם נעימים מאד. החורף בפראג הוא קפוא, ויש ימים מושלגים וגשומים רבים. המטבע בפראג הוא גם הקרונה הצ'כית, אף כי בפראג גם נוטים לקבל את היורו וניתן לבצע המרות.

התגובות סגורות