מאי 05

חבילות לפראג

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: חבילות לפראג
דורג על ידי גידעון בתאריך 5.05.13
דירוג המאמר: 4.5

פראג היא עיר הבירה של צ'כיה שנפתחה בפני תיירי העולם רק בשנת 1989, שנה בה נסוג הצבא הסובייטי מכיבוש העיר. היא עיר יפיפייה ואף הוכרה על ידי אונסקו כמקום מורשת עולמי.

התייר הישראלי החל להגיע לפראג כבר מההתחלה. חברות הנסיעה והתיירות מצאו בפראג יעד נוסף ליתר היעדים אליהם מגיעים מטיילים מישראל בכל שנה ולאורך כל השנה. כדי למשוך קהל לטוס לפראג החלו חברות הנסיעה לשווק חבילות לפראג שכללו כרטיס טיסה, מקום לינה באחד מבתי המלון ותוכנית לטיולים באזור.

Prague by photosam88, on Flickr

מרבית הישראלים והיהודים מהעולם מגיעים לפראג ומחפשים את שורשי היהדות. פראג מחולקת למספר רובעים ואחד מהם הוא הרובע היהודי בו ניתן לבקר בבית הכנסת העתיק וכן בבית העלמין בו נקבר המהר"ל.

לכל חברת נסיעות יש את החבילות לפראג שלה. כל אחת מחברת הנסיעות מציעה ללקוח הפוטנציאלי את חבילת הנופש שלה ומנסה לשכנע אותו שתוכניות החבילות לפראג שהיא בונה הן שונות מאשר בחברות המתחרות.

למעשה כמעט כל החבילות לפראג דומות. בכולן יש הצעות לביקור באתרים השונים, סיורים רגליים בעיר וביקור במקומות החשובים ליהדות.

פראג חצויה על ידי נהר עליו יש גשר גדול מרשים ויפה בשם גשר קרל. מצידו האחד נמצאת העיר הישנה. ארמונות של האצולה ששופכים אור על חיי האצילים בעבר. מצידו השני של הנהר יש את העיר החדשה. העיר ברובה שופצה ושוקמה לאחר מלחמת העולם השנייה. בעת מלחמת העולם השנייה הופצצה העיר ורבים מבין הבניינים קרסו.

אפשר להגיע לפראג באופן עצמאי ואפשר להיעזר במשרד נסיעות. כל אחד יודע מה עדיף לו והוא בוחר לעשות מה שטוב עבורו ועבור האנשים המצטרפים אליו לטיול בפראג.

תיירי החורף יכולים להשיג חבילות לפראג שכוללות ביקור באתרי ההחלקה על השלג הממוקמים לא הרחק מפראג. חבילות אלו בנוסף לכרטיס טיסה כוללות גם מקום לינה במתחם המלונות הצמוד לאתר ההחלקה וכרטיס כניסה לאתר שאיתו ניתן להיכנס לאתר מספר פעמים.

טיסות לפריז

פריז היא עיר הבירה של צרפת ושמה הנוסף הוא עיר האורות. שמה לא ניתן לה בחינם. מרדת החשכה מוארת העיר בשלל מנורות אותן ניתן לראות מרחוק ומי שמגיע בטיסות לפריז חווה חוויה מרשימה.

בפריז מבקרים תיירים רבים מכל העולם. תושבי אירופה יכולים להגיע ברוב המקרים ברכב או בתחבורה ציבורית כמו רכבות ואוטובוסים. לתושבים מיבשות מרוחקות (כמו ישראל לדוגמא) חייבים להגיע בטיסות לפריז ולעשות את הנופש או הטיולים ברכב.

הטיסות לפריז מישראל יוצאת כמה פעמים בשבוע משדה התעופה בתל אביב לאחד משדות התעופה של פריז. רבים מבין התיירים המגיעים לפריז בוחרים לבלות בעיר ולהשתמש בתחבורה הציבורית. חלקם שוכר מכונית ומגיע איתה לכל מקום. בתוך העיר, בגלל בעיות חנייה, מומלץ להשתמש בתחבורה הציבורית ולא להיכנס עם רכב פרטי.

תדירות הטיסות לפריז ומחירו הסביר של כרטיס הטיסה, מאפשרת לזוגות רבים להגיע לעיר לסוף שבוע לבילוי רומנטי, לחגוג אירוע משפחתי או סתם לנוח מטרדות היום יום. זוגות רבים בוחרים בפריז כמקום לבילוי ירח הדבש שלהם.

אפשר להוזיל את הטיסות לפריז ברכישת כרטיסי טיסה בטיסות שכר או באמצעות אתרי חברות התעופה המפרסמים דילים ומחירים נוחים לכרטיסי הטיסה. באתר הדקה ה-90 אפשר למצוא לא אחת כרטיסים ברגע האחרון במחיר אטרקטיבי.

הטיסות לפריז מתקיימות כל ימות השנה. בעונת הקיץ התפוסה מלאה בתיירים ובמטיילים המחפשים אטרקציות ואתרי בילוי, שהם רבים בעיר. בעונת החורף הטיסות לפריז מלאות באוהדי ספורט החורף, המגיעים לעיר כדי לנצל את אתרי הגלישה על השלג שמקיפים את העיר.

 

התגובות סגורות