אפר' 04

חבילות נופש לבודפשט

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: חבילות נופש לבודפשט
דורג על ידי ענת בתאריך 4.04.13
דירוג המאמר: 5.0

בודפשט, עיר הבירה של הונגריה והמרכז הכלכלי שלה. העיר מחולקת על ידי נהר הדנובה לשני חלקים. הצד המזרחי, המישורי מהווה את המרכז המסחרי וצידה המערבי הוא הררי ופחות מסחרי.

Prague by photosam88, on Flickr

בשנים האחרונות הפכה בודפשט ליעד תיירותי וחברת התיירות החלו לשווק חבילות נופש לבודפשט. העיר השוכנת לאורכו של קו השבר שממנו יוצאים מעיינות חמים ובעלי סגולה רפואית מושכת למקום תיירים רבים והתרבות ההונגרית אימצה מהעם התורכי את הרחצה במרחצאות.

לעם היהודי מהווה בודפשט כעיר הולדתו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל וכיום ביתו משמש כמוזיאון על יד בית הכנסת הגדול של בודפשט.

רוב יהודי בודפשט עלו לארץ לאחר מלחמת העולם השנייה ואלה שנשארו משמרים את כל אתרי היהודים בתי כנסת, והאנדרטאות לזכר השואה.

בעיר מספר גשרים היסטוריים המקשרים בין שני חלקי העיר מעל הדנובה. העיר מחולקת לרובעים כשלכל אחד יש ייחוד משלו. ברובע היהודי יש בתי כנסת, אנדרטה לזכר השואה ומוזיאון בביתו של בנימין זאב הרצל.

ברכישת חבילות נופש לבודפשט אפשר לשלב כניסה לאתריה הרבים של העיר וביניהם מוזיאונים, בית האופרה והתיאטרון.

רבים מבין ילידי המקום רוכשים חבילות נופש לבודפשט כדי להראות לילדיהם ונכדיהם את השורשים שלהם בעיר זאת בפרט או בהונגריה בכלל.

אפשר למצוא חבילות נופש לבודפשט לסופי שבוע. הטיסה הקצרה יחסית והבילוי במרכזה של העיר מאפשרים לרכז את הבילוי בעיר לכמה ימים מרוכזים. התחבורה הציבורית מאפשרת מעבר מאתר לאתר במהירות ובנוחיות ולחלק מהאתרים אפשר להגיע רגלית.

הטיסה הקצרה ומזג האוויר הנוח בתקופת הקיץ מאפשר לרכוש חבילות נופש לבודפשט לכל בני המשפחה, מבוגרים וילדים.

טיול מאורגן לפראג

לפראג אפשר להגיע באופן עצמאי ולטייל בה ללא הדרכה אלא רק בעזרת מפה מאחר ורוב אתריה מרוכזים במרכז העיר ואפשר להגיע לכל מקום רגלית או באמצעות התחבורה הציבורית.

ישנם מטיילים, מבוגרים או כאלה עם בעיות בריאות, הבוחרים לבקר בעיר במסגרת טיול מאורגן לפראג. זוהי דרך להקל על המטייל שאינו צריך לדאוג לשום פרט בזמן הטיול. החברה המוכרת תוכנית לטיול מאורגן לפראג היא זו שדואגת לכל צרכי המטייל ממקום לינה, תשלום לכניסה לאתרים היסטוריים מוזיאונים או תיאטראות.

האדם המבוגר שלא תמיד יכול לארגן לעצמו טיול מעדיף להשתייך לקבוצה היוצאת בטיול מאורגן לפראג ובכך הוא מבטיח לעצמו ביקור במספר רב של מקומות חשובים בעיר ללא צורך בדאגה לפרטים השונים, כמו בתי מלון, כרטיסי כניסה לאתרים השונים ואפילו העלאת והורדת המזוודות מהאוטובוס הצמוד לקבוצה.

פראג שהייתה תחת כיבושה של רוסיה עד שנת 1989 השתקמה והיא עיר תיירות מרתקת. יש בה חדש וישן זה לצד זה. ליהודים המבקרים בה יש את הרובע היהודי ובית הקברות בו קבור המהר"ל. רוב יהודי המקום עלו לארץ לאחר מלחמת העולם השנייה ואלה שנשארו משמרים את האתרים והרכוש היהודיים.

ילידי העיר, שבאים עם ילדיהם או נכדיהם לצורך טיול שורשים מעדיפים לצאת בטיול מאורגן לפראג ובדרך זו להראות להם את המקומות בהם גדלו בילדותם. המדריך הנלווה לטיול המאורגן בקיא בכל היסטוריית פראג ונותן הסברים בכל אתר ואתר בו מבקרת הקבוצה.

ישראלים רבים קבעו את פראג לעיר פרנסתם ופתחו עסקים, חנויות לממכר פרטי לבוש, נעלים ומצרכי מזון. במרכזה של העיר ניתן למצוא דוכני מזון מהיר המזוהה עם ישראל (פאלפל ושוארמה) והשפה העברית נשמעת מכל צד.

בפראג יש מועדוני לילה רבים, בארים ובתי קזינו. רבים מבין הישראלים המגיעים לסופי שבוע לעיר הם תיירי בילויים במקומות אלו.

 

התגובות סגורות