אפר' 25

רוצים חופשה עם שיק? אין כמו חבילות נופש לרומא

בקטגוריה חופשה באיטליה

שם המאמר: רוצים חופשה עם שיק? אין כמו חבילות נופש לרומא
דורג על ידי משי בתאריך 25.04.13
דירוג המאמר: 5.0

בירת איטליה נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב ישראלים, בשל העובדה שמדובר בעיר היסטורית מרתקת, עם אוכל טוב, כדורגל והרבה תרבות ואופנה. הפופולאריות של רומא גורמת לחברות התעופה בארץ, ישראליות ובין לאומיות, להוציא טיסות בכל יום לרומא. טיסה לרומא אורכת כארבע שעות בלבד. ישנם שני שדות תעופה מרכזיים בהם אתם מתחילים את חבילת הנופש: פיומיצ'ינו וצ'מפינו.

שדות התעופה הרומאיים – בין נוסעי הצ'רטר ובין הנוסעים בטיסות ישירות

טיסה לרומא מגיעה לאחד משני נמלי התעופה המצויינים לעיל. אפשר להגיע במסגרת חבילות נופש לרומא, בטיסות ישירות או טיסות צ'רטר, תלוי כמה אתם רוצים להשקיע בתקציב של הטיסה. שדה התעופה פיומיצ'ינו (לאונרדו דה וינצ'י) ממוקם 25 ק"מ ממרכז העיר, ואפשר להגיע ממנו בקלות לעיר. קחו בחשבון שהתחבורה הציבורית האיטלקית טובה יותר מזו של ישראל, אבל לא בהרבה. כלומר, תורים, צפיפות, איחורים וצעקות. אם אתם לא ממהרים, בשדה התעופה יש הרבה מה לעשות – ממסעדות ועד מרכז קניות. עלו על הרכבת הבאה. שדה התעופה צ'מפינו מיועד בעיקר לחבילות וטיסות צ'רטר; הוא ממוקם 15 ק"מ מהעיר, והוא נחשב קטן. צריך לקחת מונית כדי להגיע לעיר, כי אין בו רכבת ו/או אוטובוס.

Rome by ryarwood, on Flickr

מתי מושלם לנסוע לחבילה לרומא?

אם אתם רוצים לראות כדורגל ולאכול פסטה איכותית, נסו להתאים את התאריך טיסה לרומא לאקלים הישראלי. רומא דומה מאד לאקלים הישראלי, כלומר: בקיץ ואביב היא מושלמת. אם אתם רוצים דווקא קצת יותר קרירות וחורף, רומא נחמדה גם בחורף, והמחיר זול יחסית. באופן כללי, התנהלו בעיר עם רכב שכור או אוטובוסים. הרכבות באיטליה מאחרות ולא תמיד יוצאות בזמן… ישנם גם אוטובוסים לתיירים ואוטובוסים בלילה, שבהם אפשר לנסוע ברחבי העיר.

התגובות סגורות