אפר' 07

חופשה ברומניה בתוך כפר נופש

בקטגוריה חופשה ברומניה

שם המאמר: חופשה ברומניה בתוך כפר נופש
דורג על ידי סיוון בתאריך 7.04.13
דירוג המאמר: 4.5

אתם רוצים לצאת לחופשה מדהימה בחו"ל, באווירה מיוחדת, ובצורה שונה מכל הנופשים והחופשות שהייתם בהם עד היום. הרעיון הוא שאתם תצאו לנופש במדינה שבה אתם גם תוכלו לספוג הרבה מהתרבות המקומית. אחרי הכל, אם אתם יוצאים למדינה עם תרבות מקומית ייחודית ולנים בבית מלון מערבי, הרי שאתם יכולים לפספס לא מעט מהתרבות המקומית המדהימה. לכן, אם אתם רוצים לצאת לנופש מקסים במדינה כמו רומניה, למה שלא תצאו הפעם לחופשה בתוך כפר נופש? כפרי הנופש ברומניה ממוקמים לרוב במחוזות כפריים יותר, ונמצאים מסביב לאתרים תיירותיים רבים. בתוך כפר הנופש אתם תוכלו ליהנות מהאוכל הרומני המדהים, לפגוש אנשים רומנים כפריים מכניסי אורחים, ובמקביל להיות במרחק נסיעה קצר מהאתרים השונים. לפני שנסביר לכם עוד על כפרי הנופש, נסביר לכם גם כיצד משיגים טיסות לבוקרשט, כדי להגיע לרומניה תוך זמן קצר.

Bucharest, September 2012 by mariosp, on Flickr

כל מה שצריך לדעת על הטיסות לבוקרשט

אם אתם מעוניינים להזמין טיסות לבוקרשט, יש לכם שתי אפשרויות מרכזיות. אפשרות אחת היא להגיע בטיסה ישירה שמתקיימת גם במועדים קבועים. מי שמקיימות את הטיסות הסדירות לבוקרשט זוהי חברת התעופה הרומנית TAROM וכן חברת התעופה הישראלית אל על. הטיסות יוצאות לרוב במתכונת של פעם ביום לפחות, ובעונות התיירות אפשר גם למצוא יותר מטיסה סדירה אחת ביום.

אפשרות אחרת, היא להזמין טיסות שכר או טיסות עם חניית ביניים. הטיסות הללו מוצאות לרוב ע"י חברות תעופה אירופאיות זרות. כך לדוגמה, חברות כמו סוויס אייר, אוסטריאן איירליינס ולוט פוליש מציעות לא מעט טיסות שכר לבוקרשט, או טיסות עם חניית ביניים. לתייר הישראלי מומלץ בכל זאת לבחור בטיסות ישירות (סדירות או טיסות שכר) שכן משך הטיסה לרומניה מישראל איננו ארוך, ועומד על 3 שעות בלבד. לכן, אפשר להגיע במהירות ולהתחיל את החופשה שלכם כבר בשעות הצהריים בבוקרשט, אם טסתם בשעות הבוקר.

נמל התעופה של בוקרשט נקרא הנרי קואנדה. כדי להגיע לבוקרשט עצמה מנמל התעופה, אתם יכולים להיעזר ברכות של העיר, או בשירות האוטובוסים של העיר. עם זאת, תיירים רבים מעדיפים דווקא שיטות פרטיות יותר, שכן המחירים ברומניה הם עדיין זולים יחסית. לכן, האפשרות של הזמנת מונית היא נפוצה מאד, ובבוקרשט יש גם לא מעט נהגים ישראלים דוברי עברית, שמציעים שירות בלעדי לישראלים שנוחתים בבוקרשט. ברומניה גם נפוצה מאד התופעה של השכרת מיניבוסים, ואם אתם נוחתים בקבוצה גדולה יחסית, אפשר לשכור במקום מיניבוס שיוביל אתכם לבוקרשט במחיר סביר למדי.

לאחר שנחתם בבוקרשט, אתם כמובן תרצו לנסוע אל כפר נופש שבו אתם הזמנתם את המקום. כעת נפרט לכם על האפשרויות השונות להזמנת כפר הנופש.

 

היכן יש כפרי נופש ברומניה?

עליכם לקחת בחשבון שאחרי שהזמנתם טיסות לבוקרשט, עליכם יהיה לנסוע למקום שבו נמצא כפר הנופש. ברוב המקרים, כפרי הנופש ברומניה לא ממוקמים בסמוך לבוקרשט, אלא בסמוך לאזורים פחות מיושבים – זה מה שמייחד אותם .כך לדוגמה, באזור כמו רכס הרי הקרפטים, תוכלו למצוא כמות גבוהה למדי של כפרי נופש. השילוב בין הנופים המדהימים של הקרפטים, והעובדה שבסמוך אליהם גם יש את האזור המפורסם של טרנסילבניה – הפכו את האזור לתיירותי מאד.

אפשר למצוא כפר נופש כמובן גם באזורים אחרים ברומניה כמו באזור הסמוך לחופי הים השחור. אזור זה נחשב יותר כאזור של נופשים ובילויים. יש באזור זה גם לא מעט בתי מלון מערביים, אך גם כמות מרשימה מאד של כפרי נופש. האזור מומלץ בחום למי שמחפש כפרי נופש שמעניקים גם שירותים כמו עיסויים, בריכות בוץ, וכיו"ב.

התגובות סגורות