יוני 25

נופש בפראג

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: נופש בפראג
דורג על ידי יוסקה בתאריך 25.06.13
דירוג המאמר: 4.5

פראג היא עיר הבירה של צ'כיה והיא נחשבת לאחת הערים היפות והזולות ביותר באירופה. ישראלים רבים גילו את האפשרות לבקר בעיר בירה אירופאית קלאסית במחירים זולים בהרבה מערים מערב אירופאיות ומיקומה המרכזי באירופה מאפשר להגיע ממנה לכל מקום באירופה. פראג היא אחת הערים העתיקות באירופה והיא הצליחה לשמר את עצמה באופן ייחודי. החל בגשרים המפורסמים הנמתחים מעל נהר הוולטאבה החוצה את העיר לשניים, דרך המצודה הצ'כית המתנוססת מעל העיר, כיכר השעון המפורסמת ועד לעיר העתיקה של פראג, כל אלה מספקים אטרקציות מיוחדות במינן לתייר המזדמן אליה. אפשר לומר על פראג שהיא עיר שהזמן עצר בה מלכת מבחינה ארכיטקטונית וכי היא אוצרת בתוכה תרבות מדהימה ושמורה היטב.

Prague by photosam88, on Flickr

מה עושים בפראג?

את העיר חוצה נהר הוולטאבה כשבצידו האחד תמצאו את מצודת פראג המפורסמת ואת ארמון הנשיא וכמה מהשכונות החדשות של העיר ובצידו השני של הנהר נמצאת העיר העתיקה ורובעיה העתיקים שניתן להלך בהם ולהכנס לכל אותן גלריות קטנות המוקמות בחצרות של בתים ישנים, לשבת בבתי קפה קטנים וציוריים וליהנות ממופעי מוסיקה ברחובות ובכיכרות העיר. גשר קארל נחשב לאחת האטרקציות המרהיבות בעיר כאשר ניתן לעלות למגדל השעון ולצפות בעיר כולה ממעוף הציפור. בעיר מצוי ביתו של קפקא הסופר היהודי בן המאה העשרים, וכן מספר בתי כנסת יפים ובית קברות יהודי גדול ששרד את המלחמה. בעיר מרכזי קניות גדולים ושווקים רבים. נופש בפראג זה גם חיי לילה סואנים וניתן למצוא בעיר מועדוני ג'ז, מועדוני ריקוד רבים וכן מסעדות המגישות ארוחות צ'כיות ארוכות לתוך הלילה. לפראג מומלץ להגיע בקיץ או בעונות המעבר.

טיול מאורגן לגאורגיה

גאורגיה הפכה לאחרונה ליעד מבוקש ביותר לטיולים מאורגנים. לא רק יוצאי גרוזיה מבקשים לבקר במולדתם, אלא שרבים גילו את המדינה המרהיבה הזו על שלל נופי הטבע וההרים המרשימים שבה. גאורגיה נמצאת במרחק טיסה קצר מהארץ והמחירים של טיול מאורגן לגאורגיה מאד אטרקטיביים בכל קנה מידה. גאורגיה היא מדינה שהיתה תחת השלטון הסובייטי רוב המאה העשרים וניתן להבחין ברשמים רבים מתקופת שלטון זה במקום. כיום גאורגיה מתפתחת בצעדי ענק ואחד הדגשים שלה הוא על ענף התיירות.

נופים מדהימים וטיולים מאורגנים

ההמלצה החמה ביותר היא לקחת טיול מאורגן לגאורגיה ולא לנסוע לבד. גאורגיה איננה מדינה מערבית כפי שאנו מכירים ומצפים ממנה, וטיול פרטי עלול להסתבך באי הבנות לגבי נושאים רבים עם האוכלוסייה המקומית. טיול מאורגן בגאורגיה חוסך לכם את כל ארגון הטיול ומאפשר לכם ליהנות מטיול נטו של הנאה צרופה. נופי הפרא של גאורגיה מרשימים בקנה מידה עולמי עם הרים נישאים למעלה מחמשת אלפים מטר המאפשרים נקודת מבט שונה על אירופה המזרחית.

המבנה הטופוגרפי של גאורגיה כולל הכל. החל מהרים מושלגים, אזורים צחיחים, גבעות, שדות וכפרים ציוריים וחוף ים לחופו של הים השחור. טיולים באיזורי הטבע של גאורגיה מאד מבוקשים וניתן לעשות גם טיולים מאורגנים עם רכבי שטח לאנשים פרטיים או למשפחות. טיול מאורגן בגאורגיה לוקח אתכם גם לארץ בעלת מורשת היסטורית ארוכת שנים שעברה תהפוכות רבות במרוצת השנים. מהיותה ארץ מעבר היא נשלטה על ידי עמים שונים שהביאו את התרבות והמורשת שלהם למקום, וכך ניתן לראות שרידים של חברות שונות ששלטו במקום בכל רחבי המדינה. טיול מאורגן לגאורגיה מאד נפוץ גם בקרב משפחות, כטיולי בר מצווה וכדומה. השילוב שבין נופי טבע מרהיבים והיסטוריה מעניינת עושים את הטיול בגאורגיה מיוחד במינו ומאפשרים דבר מה שונה ממה שאירופה הקלאסית מציעה.

Tags:

התגובות סגורות