אפר' 07

מעוניינים לתכנן טיול לפולין?

בקטגוריה שונות

שם המאמר: מעוניינים לתכנן טיול לפולין?
דורג על ידי פליקס בתאריך 7.04.13
דירוג המאמר: 4.0

אתם מעוניינים לצאת לטיול שיהיה מעניין ומרתק במיוחד. בין אם אתם מחפשים יעד ייחודי לטיולים, ובין אם אתם מעוניינים לצאת לטיול שורשים – אפשר כי טיול לפולין יהיה האפשרות הטובה ביותר עבורכם. פולין היא אחת מהמדינות הקומוניסטיות לשעבר, אשר עברו מהפכה של ממש ב – 20 השנה האחרונות. ממדינה סובייטית נוקשה, היא הפכה למדינה פתוחה מאד, שמאמצת יותר ויותר אלמנטים מערביים שונים. הטיול שלכם בפולין יכול להימשך שבוע, והוא יכול גם להיות מעבר לכך. חשוב מאד לציין, כי קיימות כמובן שתי אפשרויות שונות לטיול. האפשרות הראשונה היא לצאת לטיול עצמאי לחלוטין – אתם מזמינים כרטיסי טיסה ומקומות בבתי מלון, ואז מרכיבים לעצמכם את מסלול הטיול. אפשרות שניה, היא צאת לטיול מאורגן באזור פולין. היתרון בטיול המאורגן, הוא שאתם תוכלו לקבל הסברים מפורטים על אתרים שונים בפולין, ובפרט על אתרים בעלי חשיבות להיסטוריה היהודית. ההיסטוריה היהודית בפולין היא אחת מהמרתקות ביותר שיש. אמנם רוב האנשים חושבים על פולין בהקשר של השואה, אך יש לזכור שעוד קודם לכן, בפולין הייתה מרוכזת הקהילה הגדולה ביותר של יהדות העולם – לא פחות מ – 3 מיליון יהודים חיו בפולין עד לתחילת המאה ה – 20, ומדובר על היסטוריה ארוכה מאד ומדהימה. בוורשה שוקדים בימים אלו גם על סיום הבניה וחניכת המוזיאון של יהדות פולין, ואם תטיילו בפולין בעתיד – חובה עליכם לשלב בו ביקור.

עם זאת, יש אנשים שמבחינתם הטיול לפולין הוא רק במסלול העתידי. אם אתם מעוניינים לטוס לחו"ל בשביל לעבור נישואים אזרחיים, מומלץ מאד שתקראו את הפסקה הבאה.

איפה אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים?

הנושא של נישואים אזרחיים הפך להיות מרכזי מאד בישראל בשנים האחרונות. יותר ויותר זוגות מעוניינים להתחתן מחוץ לממסד הרבני. יש כאלה שעושים זאת בשם האידאולוגיה – הם יכולים להתחתן באופן דתי, אך בוחרים בחתונה בעלת אופי חילוני. יש כאלו שבוחרים זאת משום חוסר ברירה – כוהן שרוצה להתחתן עם גרושה, יהודייה שרוצה להתחתן עם נוצרי, זוגות מקהילת הלהט"ב, ועוד אלפי זוגות בישראל, אשר הממסד הרבני לצערנו לא מוכן לתת להם מענה. השאלה היא איך אפשר להתחתן בנישואים אזרחיים בישראל?

כאן בדיוק נכנס לתמונה הדין הישראלי. הדין הישראלי קובע כי נישואין של בני זוג שנעשו במדינה זרה ומוכרים ע"י אותה מדינה זרה – הרי שמתוקף ההסכמים שישראל חתומה עליהן, על משרד הפנים בישראל להכיר בנישואים הללו לחלוטין. מכאן השאלה היא רק איזה מדינות מציעות את האופציה של נישואין לאנשים שאינם אזרחים של אותה מדינה. אז אמנם טיול לפולין מבחינה זו הוא פחות רלוונטי, אבל שני יעדים אחרים הם פופולריים מאד – קפריסין וצ'כיה. שתי המדינות הללו מאפשרות לאזרחים זרים להתחתן בשטחן בנישואים אזרחיים לחלוטין. יש לקבוע כמובן מראש עם הרשויות המוסמכות, להתייצב ולהביא את כל המסמכים הדרושים, ואז תוך זמן קצר אתם תהיו נשואים באופן רשמי. כשתחזרו לארץ תוכלו לערוך מסיבת חתונה גדולה עם כל המשפחות שלכם, ומשרד הפנים יצטרך לאשר את הנישואין שלכם. הבחירה בקפריסין ופראג היא לא רק משום שאלו מכירות בנישואין של אנשים שאינם אזרחים – אלא גם משום שאלו יעדים קרובים יחסית, ועלות הטיסה אליהם היא זולה יחסית, וממילא אתם חוסכים את כל הכסף שתצטרכו להעביר לרבנות (מדובר על סכום שמצטבר לכמה אלפי שקלים).

עוד כמה אפשרויות

חשוב להבין, כי אפשר לטוס ולערוך נישואים אזרחיים גם ביעדים נוספים מעבר לקפריסין ופראג. אמנם טיול לפולין עדיין לא יוביל לכך, אבל טיול בקנדה או במדינות מסוימות בארה"ב בהחלט ייתן לכם את המענה. היתרון המרכזי בצפון אפריקה, הוא שבקנדה ובחלק המדינות של ארה"ב, יש גם הכרה בנישואין של בני זוג מאותו מין, וכך זוגות של קהילת הלהט"ב יוכלו גם הם להינשא.

התגובות סגורות