אוג' 18

טיולים מאורגנים ודילים

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: טיולים מאורגנים ודילים
דורג על ידי שי בתאריך 18.08.13
דירוג המאמר: 4.5

מרבית הישראלים שנוסעים לטיולים בחו"ל מחפשים דרכים להוזלתם. לאחר בחירת היעד לטיול ישנה אפשרות לעקוב אחרי אתרי האינטרנט של חברות התיירות והנסיעות. כל אחת מעוניינת למשוך אליה את מירב הלקוחות ולשם כך עליה להציע הצעות מפתות.

Prague by fklv (Obsolete hipster), on Flickr

פראג היא אחת הערים באירופה (צ'כיה) שבשנים האחרונות בוחרים הרבה תיירים מכל העולם ובכלל זה מישראל להגיע לבקר בה.

הישראלי אוהב הטיולים והדילים מחפש את הדילים לפראג שמציעות החברות ובוחר בדיל המתאים והטוב לו ביותר מבחינת לוח הזמנים, והעלות.

כמעט בכל הדילים לפראג אפשר למצוא מחיר אטרקטיבי לכרטיס הטיסה, מלון סביר לשהות בו, אטרקציות ואתרים בעלות נמוכה.

פראג היא שקל להתמצא בה. כמעט כל האתרים והאטרקציות הם במרכזה של העיר או בקרבה כזו שאפשר להגיע רגלית או בתחבורה הציבורית. היא עיר זולה יחסית לערים אחרות באירופה ויש לה הרבה מה להציע לתייר ולמטייל בה.

את הטיול בפראג אפשר לעשות באופן עצמי. היא מתאימה לכל הגילאים כך שמשפחות יכולות לצאת לנופש בפראג ולקחת איתן גם ילדים בכל הגילים.

יש כאלו שמחפשים גם דילים לפראג וגם נוחיות בטיולים ולכן בוחרים לצאת בטיולים מאורגנים בליווי מדריך ישראלי דובר השפה ושהתמחה בהיסטוריה של המדינה.

טיולים מאורגנים יש כמעט לכל מדינה בעולם. מי שבוחר לצאת בטיול מאורגן יודע מראש שהתוכנית ולוח הזמנית קבועים ואינם ניתנים לשינוי אלא אם יש אילוץ לא מתוכנן ושחייבים לשנות את התוכנית. לקבוצות של טיולים מאורגנים מצטרף מדריך ישראלי שדואג לכל צרכי הקבוצה והוא היחיד שיכול לשנות את לוח הזמנים או את התוכנית במקרים קיצוניים.

הקהל שמצטרף לטיולים מאורגנים הוא הקהל שאינו יודע או אינו רוצה לארגן בעצמו טיול והוא מחפש דרך לצאת לטיול בלי שתהיה לו כל אחריות על תכנונו. בדרך כלל משתתפי הטיול המאורגן קצרים בזמן ורוצים לראות מה שיותר ביעדים שנבחרו.

רוב הטיולים המאורגנים אורכים בין 10-14 יום פרט לטיולים מאורגנים במדינות כמו סין, ארצות הברית הודו ועוד. המטיילים בטיולים מאורגנים צריכים לדעת שעליהם להתאים עצמם ליתר חברי הקבוצה. עליהם לעמוד בזמנים שנקבעים על ידי המדריך ולהיצמד ללוח הזמנים והתוכנית שנקבעו מראש.

מחיר של טיול מאורגן כולל הכל ממחיר הכרטיס, התשלום עבור חדר במלון, מסי נמל ומעבר ואפילו הטיפ שמעניקה הקבוצה לנהג האוטובוס שצמוד אליהם לאורך כל הטיול. כל תשלום שנדרש המשתתף לשלם הוא תשלום שלא נכלל במחירו של הטיול המאורגן.

יש גם טיולים מאורגנים לשומרי מסורת. בעבר היה לשומרי מסורת קשה לצאת לטיולים בחוץ לארץ והדבר היה כרוך בתכנון מדוייק וזאת בגלל הצורך בשמירת הכשרות והשבת.

בתקופה האחרונה יש מספר חברות טיולים שיוצאות בתוכנית לטיולים מאורגנים לשומרי מסורת. לא עוד מזוודות מלאות בקופסאות טונה ומנה חמה. לא עוד חיפוש אחר מסעדות כשרות ובתי כנסת לתפילה. כל הדברים הללו כלולים בתוכנית הטיול.

על פי התוכנית מוזמנות הארוחות במסעדות כשרות ובתי המלון בו מתאכסנת הקבוצה מוכנים עם חדר אוכל מיוחד לקבוצה, אוכל שבושל בכלים כשרים שהובאו על ידי חברי הקבוצה ומוצרים כשרים. חדרי המלון הם בקומות נמוכות כך יכולים חברי הקבוצה לרדת בשבת ללא צורך בחילול השבת.

בכל הטיולים המאורגנים יש חצאי ימים חופשיים בהם יכול כל אחד מחברי הקבוצה לעשות לעצמו כרצונו. ירצה יבקר במוזיאון ירצה ילך לעשות שופינג. בקבוצות של שומרי המסורת יש בנוסף לימים אלו גם את השבת, שמוקדשת לתפילה ולמנוחה.

רוב הטיולים המאורגנים לשומרי המסורת מתאימים גם לילדים ובכל קבוצה אפשר למצוא הורים וילדים שמטיילים ביחד.

התגובות סגורות