מאי 29

ונציה הקסומה

בקטגוריה חופשה באיטליה

שם המאמר: ונציה הקסומה
דורג על ידי גילת בתאריך 29.05.13
דירוג המאמר: 4.0

איטליה היא מדינה מדהימה, על כך אין ויכוח. אבל גם בתוך אותה איטליה, יש הרבה מקומות שונים זה מזה, שכל אחד מהם מציע חוויה תיירותית אחרת לגמרי. למשל, ונציה – שונה מאד מרומא או נפולי. ראשית, זוהי עיר הבנויה על מים. שנית, יש בה את פסטיבל המסכות, מה שידוע בתור קרנבל ונציה – אטרקציה תיירותית משמעותית.

Venetian Carnival Mask - Maschera di Carnevale - Venice Italy - Creative Commons by gnuckx by gnuckx, on Flickr

קרנבל ונציה

קרנבל המסכות של ונציה (או בקיצור, קרנבל ונציה), הוא אירוע שמתקיים בעיר מימי הביניים. הוא מתחיל שבועיים לפני יום רביעי של האפר, ומסתיים במארדי גרא, ביום שלפני יום רביעי של האפר. הפסטיבל התחיל בזמנו של הדוכס המקומי, ויטלי פליירו. בתקופת הרנסנס הפך לחגיגה חוקתית לאומית, כלומר, לאירוע חובה לאומי. למרות שהיו שנים בהם הפסטיבל לא התקיים, במאה ה-20 הוא חזר להיות אירוע שנתי אטרקטיבי, ואנשים רבים מגיעים להשתתף בו – כמו באירועים אחרים שמתרחשים בעיר, כמו הביאנלה של ונציה ופסטיבל הסרטים של ונציה. הקרנבל הוא אירוע נוצרי קתולי לכל דבר, והוא מספר את חייו של ישו, הסתגפותו לפני הפסחא ועוד. המילה קרנבל משמעותה "צום מבשר", על הצום של ישו. בנוסף, זהו אירוע חברתי חשוב – שכן זה מאפשר לכל המעמדות באיטליה "להתערבב" זה בזה (אולי פחות רלוונטי היום, אבל פעם זה היה קריטי).

עוד אטרקציות בונציה

ונציה הייתה ועודנה מעצמה ימית. בשל כך, טיסות לונציה הן גם תיירותיות אך גם עסקיות, ורבים מגיעים אליה לעשות עסקים הקשורים בייבוא / ייצוא. העיר היא למעשה כמה איים קטנים והתנועה ביניהם עם בתעלה, על גבי גונדולות. זה הופך את ההתנהלות בה לרומנטית מאד, משעשעת ומעניינת. יש בעיר אתרים היסטוריים, למשל הרובע היהודי ("הסוחר מוונציה") – בו התחילה למעשה תרבות התחפושות של פורים בעד לא ידע. המילה גטו, אגב, הומצאה שם – ומשמעותה רובע יהודים.

 

התגובות סגורות