מאי 16

טיול מאורגן לפראג – הכל על טיסה לפראג ופעילויות

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: טיול מאורגן לפראג - הכל על טיסה לפראג ופעילויות
דורג על ידי גרשון בתאריך 16.05.13
דירוג המאמר: 4.5

הטיסה לפראג קצרה ואורכת כארבע שעות. פראג נפתחה בפני התיירים מהעולם לאחר יציאת אחרוני החיילים הסובייטים ב-1989. עד אותה שנה שלטו בעיר הרוסים ועם נפילת הגוש הסובייטי וסיום הכיבוש הפכה פראג להיות כפי שהייתה לפני הפלישה הסובייטית.
פראג הפכה ליעד מבוקש על ידי תיירים רבים מכל העולם ובכלל זה מישראל. רבים מבין התיירים הישראלים בוחרים להגיע לפראג למספר ימים כיעד תיירות נוסף על אלו שכבר היו קיימים בעבר. רבים בוחרים להגיע לנופש בפראג יחד עם משפחותיהם. מזג האוויר הנוח מאפשר טיולים והנאה מהגנים והפארקים.

זוהי העיר הגדולה ברפובליקה הצ'כית. ההיסטוריה של פראג היא לאורך שנים רבות משנת 870 ועד התקופה הנוכחית. השנה הזכורה מהעת הזו היא 1968, שנה בה פלש הצבא הסובייטי לפראג וכבש אותה. הטנקים שפוזרו בעיר זכורים וההפגנות הרבות של העם הצ'כי נשאו פרי ובשנת 1989 שוחררה פראג מהכיבוש הסובייטי והפכה שוב לאחת מערי צ'כוסלובקיה.

טיסה לפראג מאפשרת לתיירים רבים, לנפוש בעיר ולבקר בכל אתריה ההיסטוריים. לעם היהודי יש זיקה והיסטוריה מפוארת בפראג.

מרבית יהודי צ'כיה עלו לישראל לאחר מלחמת העולם השנייה וכיום הקהילה הקטנה של היהודים שעדיין חיים בעיר מתחזקת את המקומות הקדושים ליהדות. לפראג יש מספר רבעים ואחד מהם הוא הרובע היהודי. לתיירים המגיעים לרובע היהודי ישנה אפשרות לבקר בקבר המהר"ל הנמצא בבית העלמין העתיק וכן בבית הכנסת שבו מתקיימות תפילות בעיקר בחגים.

Prague by fklv (Obsolete hipster), on Flickr

כל טיסה לפראג נוחתת בשדה התעופה שבפאתי העיר וממנו אפשר להגיע למרכז העיר בתחבורה ציבורית העומדת לרשות המגיעים במשך כל היממה שבעה ימים בשבוע. המרחק אינו גדול בין שדה התעופה למרכז העיר ואפשר גם לשכור מונית מהשדה לעיר.

כבר מהאוויר, בזמן הטיסה לפראג, אפשר לראות את יופייה של העיר ואת הגשר הממוקם על גבי הנהר החוצה את העיר לשניים. מצידו האחד של הנהר העיר העתיקה ומנגד העיר המחודשת. הגשר עצמו, גשר קרל, מהווה מקום לביקור של תיירים רבים.

פראג ידועה כעיר וכמרכז אופנה באירופה ומעצבי אופנה רבים מציגים את יצירותיהם בתצוגות אופנה המתקיימות בעיר ולרכישת פריטים אופנתיים חדשים.

טיולים מאורגנים לפראג

אפשר לקיים ביקור בפראג באופן עצמאי. כמעט כל האתרים ומקומות הבילוי הם במרכזה. גם התחבורה הציבורית הקלה להתמצאות מאפשרת טיולים עצמאיים בעיר. לא כל אחד אוהב לתכנן לעצמו את הטיול ולקחת על עצמו את כל הסידורים הקשורים בתכנון.

ישנם אנשים שאוהבים לטייל ולבלות בכל פעם במקום אחר והם בוחרים לצאת בטיולים מאורגנים לפראג. חברות הנסיעות משווקות חבילות נופש וטיולים מאורגנים לפראג במשך כל השנה. בקיץ יוצאים תיירים לטיולים ובחורף יוצאים גם חובבי ספורט הסקי.

נופשים רבים מגיעים לפראג לסוף שבוע כך אפשר לבלות חופשה משפחתית עם הילדים. ילידי המקום שעלו לארץ מגיעים עם ילדיהם ונכדיהם כדי לחוות יחד את מקום לידתם ולהראות להם איפה נולדו וגדלו.

לכל התיירים המגיעים לפראג בין באופן עצמאי או בקבוצות מאורגנות כדאי לשמור את כספם קרוב לחזה מאחר וענף הכייסות מפותח מאוד בעיר זו וזריזות הידיים של הכייסים משאירה את התייר ללא כספו.

מרבית התוכניות לטיולים מאורגנים לפראג כוללים גם ביקור באתרים סובבי פראג. במרחב לא רב מפראג ישנם ארמונות וטירות עתיקות מהן אפשר להבין את צורת חייהם של העשירים בעבר.

מרבית תושבי העיר אינם דוברים שפות זרות ולמרות זאת הינם מסבירי פנים ומנסים לעזור לתיירים הרבים בכל דרך אפשרית הם מבינים את חשיבות התיירים המגיעים ההכנסות והפרנסה המלווה בכך.

Tags:

התגובות סגורות