אוג' 14

טיולים בעולם לשומרי מסורת

בקטגוריה שונות

שם המאמר: טיולים בעולם לשומרי מסורת
דורג על ידי עידן בתאריך 14.08.13
דירוג המאמר: 4.5

שומרי המסורת מביננו יודעים שלצאת לטיול מחוץ לגבולות ישראל זו בעיה. רבים מבין שומרי המסורת לא יצאו שנים רבות לחו"ל ואם כבר יצאו לקחו עימם קופסאות אוכל כשר מהארץ.
בעיית הכשרות של האוכל היא אחת מהבעיות למטיילים שומרי מסורת, בעיה נוספת היא שמירת השבת. כדי שגם פלח זה של ישראלים יוכלו לבלות חופשות וטיולים ישנן חברות תיירות שמארגנות טיולים מאורגנים לשומרי מסורת.

Sri Lanka by S J Pinkney, on Flickr

שומרי מסורת רבים אוהבים לטייל והם מעוניינים להגיע לכל מקום בעולם. משנפתרו מרבית הבעיות של שומרי המסורת מתכננות חברות הנסיעה גם טיולים לסרי לנקה. ברור שהטיולים במזרח הרחוב מחייבת תכנון מדוייק בכל מה שקשור ללוחות הזמנים שחייבים להיות מותאמים לחברי הקבוצה.

במדינות רבות הבינו את גודל הפוטנציאל באירוח טיול מאורגן לשומרי מסורת והפיצו בין חברות התיירות בארץ על מקומות בהם אפשר למצוא מסעדות כשרות. גם בתי המלון הבינו שקהל שומרי המסורת מביא הכנסות רבות ובכל פעם שהם נדרשים לכך הם מקצים חדר מיוחד שמוסב לחדר אוכל מיוחד לקבוצה.

את האוכל מבשלים בכלים שמביאים איתם חברי הקבוצה עם מצרכים כשרים המסופקים למלון. טרם הגעת הקבוצה למלון מעמידים לרשותה מקום לתפילות. אין עירוב בין אורחי המלון לחברי הקבוצה המגיעה בטיול מאורגן לשומרי מסורת.

קורה לא פעם שיהודים מהעולם או ישראלים שאינם שומרי מסורת שמתארחים במלון שמצטרפים לקבוצה כדי ליהנות מקידוש וקבלת שבת.

על פי הזמנה מראש מקבלים חברי קבוצת שומרי המסורת חדרים בקומות נמוכות כך יוכלו לרדת מהחדר ללא צורך לחלל את השבת בנסיעה במעלית או בירידה במדרגות מגובה רב.

בכל תכנית של קבוצות טיולים מאורגנים ישנן שעות חופשיות שכל אחד מחברי הקבוצה יכול לעשות כרצונו. בטיול מאורגן לשומרי מסורת כמעט ואין שעות כאלה מאחר והשבת מוקדשת למנוחה ולתפילות ומי שמעונין יכול לטייל בקרבת המלון באופן עצמאי.

הטיול המאורגן לשומרי מסורת מתאים גם למשפחות עם ילדים. הורים רבים שרוצים לבלות חופשה עם ילדיהם נרשמים לאחד הטיולים המאורגנים וכך נפגשים הילדים עם ילדים נוספים.

יש מספר חברות נסיעה שמארגנות טיולים לסרי לנקה. רוב משתתפי הטיולים הללו הם חילוניים. לעיתים עם יש להם מספיק נרשמים שומרי מסורת/דתיים יוצא טיול מאורגן לשומרי מסורת עם תכנית מיוחדת.

ברור שעלות טיול מאורגן לשומרי מסורת גבוהה יותר מעלות טיול מאורגן לכלל התיירים. הצורך בהזמנת מקומות כשרים ותכנון הטיול בלוח זמנים שאינו כולל את סוף השבוע מייקר את הטיול אבל שומרי המסורת המעוניינים לצאת לטיולים כאלה מעדיפים לשלם סכום גבוה יותר.

עם בעבר היו מעט שומרי מסורת יוצאים לטיולים מאורגנים הרי שמדי שנה מוסיפות חברות התיירות ומשרדי הנסיעות עוד ועוד טיולים בגלל ריבוי שומרי מסורת שמחפשים דרכים לטייל בעולם.

רוב הטיולים המאורגנים היוצאים מישראל לחו"ל כוללים סיורים באתרים דתיים של הנצרות והאסלם ובכל מדינה בה מבקרים מוקדש למקומות אלו זמן לא מבוטל בעיקר באתרים היסטוריים. בתוכנית טיול מאורגן לשומרי מסורת מוקדש זמן קצר לאתרים אלו אם בכלל.

למארגני טיולים מאורגנים לשומרי מסורת קל יותר לתכנן טיול כזה מאחר ולכל הנרשמים אליו נושאים משותפים כמו תפילות, ביקור בבתי כנסת או הווי השבת. בקבוצות של טיולים מאורגנים אין מכנה משותף בין הנרשמים אלא עם הם בני משפחה אחת חברים או בני קהילה אחת.

שומרי המסורת ממושמעים יותר ועומדים בלוח זמנים שנקבע להם מראש. אין וויכוחים על רצון לשנות את המסלול מאחר וברור להם שכל דבר שנקבע הותאם לצרכיהם.

 

התגובות סגורות