פבר' 28

נופש במלטה וטיסה לוינה

בקטגוריה שונות

מלטה ווינה נראות על פניו שני יעדים שונים בתכלית, אבל המשותף להם הוא המשיכה הגדולה שלהם לתיירים מכל העולם. חופשה במלטה היא חופשה ים תיכונית בחלקו המרכזי של הים ואילו חופשה בוינה היא חופשה באחת הערים האירופאיות הקלאסיות ואולי הקלאסית מכולם. וינה היתה בירת האימפריה האוסטרו הונגרית ואנשים כמו מוצארט, בך, פרויד ומפורסמים אחרים חיו ויצרו בה. מלטה היא אי בים התיכון סמוך לסיציליה שבדרום איטליה והיא קיבלה את עצמאותה בשנת 1964 מבריטניה. כיום נחשב האי מלטה לאטרקציית תיירים מעולה בים התיכון.

נופש במלטה

למלטה שלושה איים המרכיבים אותה הממוקמים במרכז הים התיכון מתחת לסיציליה. נופש במלטה זה חוויה מיוחדת במינה והאפשרויות שיש לכם על האיים הללו מרתקות במיוחד. במלטה מזג אוויר ים תיכוני והיא שטופה בשמש כל הקיץ. במלטה חופים משגעים המציעים לכם חופשות בטן גב ארוכות ומפנקות, אך גם חוויה תרבותית עשירה. במלטה ארמונות ומקדשים שונים, שווקים צבעוניים, עיירות דיג ציוריות ומפרצים משגעים.
איי מלטה קטנים בשטחם ממדינת ישראל וסך כל התושבים במדינה הוא פחות מצחי מליון אנשים. מעבר לחופשת קיץ רגילה תוכלו ליהנות במלטה מחופשות מיוחדות בתקופת החגים הנוצרים הקתולים. במהלך החגים יש חגיגות מיוחדות ברחבי הערים, פסטיבלים צבעוניים וכיוצא באלה.

נופש במלטה – אטרקציות רבות במקום קטן

יחסית לגודלה ניתן למצוא במלטה אין סוף אטרקציות. חלק ניכר מהן הן אטרקציות היסטוריות מימי הביניים, קתדרלות מרשימות, ארמונות מתקופת הבארוק, מערת נימפת הים קליפסו ועוד. בנוסף תמצאו במלטה אתרי תיירות מודרניים ופסטיבלי חגים רבים וארוכים. שווקי מלטה ידועים בעבודות היד המוצעות למכירה מתחרה, בדים רקומים וכדומה. האוכל במלטה מושפע מהאוכל הבריטי והסיציליאני. מומלץ להזמין מאפי גבינות, פשטידות שונות ובשרי גריל וקדירה. בעיירות הדיג חובה לאכול ממעדני הדגים המקומיים. אטרקציה מיוחדת במלטה היא הצלילה והים הצלול שמקיף את האיים.
מלטה היא מדינת תיירות זולה יותר ממדינות אירופה האחרות (היא חברה באיחוד) ולכן חבילות למלטה מאד אטרקטיביות גם מבחינת המחיר.

טיסה לוינה

טיסה לוינה היא טיסה למרכז אירופה לעיר הקלאסית ביותר. וינה היא עיר עם אתרי תרבות מהמפורסמים בעולם. וינה ממוקמת על גדות הדנובה והיא נחשבת לאחד מערי אירופה היפות ביותר.
טיסה לוינה היוצאת מבן גוריון נוחתת בנמל התעופה הבין לאומי של העיר לאחר כשלוש שעות וחצי. חברות התעופה המקיימות טיסות ישירות ליעד הן אל על ואוסטריאן איירליינס. יש גם חברות תעופה אחרות העושות עצירות בערים נוספות לפני ההגעה לוינה. שדה התעופה של וינה הוא גדול ומודרני לחלוטין. הוא ממקום כ16 ק"מ מהעיר ויש רכבת הנוסעת מהשדה לעיר במהירות וביעילות. גם אוטובוסים ומוניות הם דרכים טובות להגיע לעיר. בשדה שני טרמינלים המחוברים בינהם בהליכה ובהם שירותי תיירות רבים כמו חנויות, השכרת רכבים, דיוטי פרי, מסעדות, בתי קפה, ברים וכדומה.

טיסה לוינה – מתי להגיע

קשה מאד לומר מתי להגיע לוינה מכיוון שוינה משמשת גם כיעד לעולים לאלפים לחופשות סקי בחורף וגם לאלה המבקשים להגיע לעיר ולנפוש בה. לאחרונים מומלץ להגיע בקיץ ולא להיתקע בה בחורף הקר. לטסים בחורף מומלץ להצטייד בבגדים חמים מגפיים וככפות. יש לזכור שמזג האוויר בוינה בחורף אינו מתאים לנופש בעיר אלא למעבר בלבד עבור אלה שיוצאים לחופשות סקי באלפים.

למגיעים בקיץ מחכות אין ספור אטרקציות בעיר זו כמו מוזיאונים, כנסיות וקתדרלות שונות, בית האופרה המפורסם, רובע עתיק עם סמטאות צרות והרבה קינוחים מעולים שתזכו לאכול בכל אחד מבתי הקפה האופנתיים שבעיר.

התגובות סגורות