מרץ 04

ביקור בקלן או טיסה לבאזל – ערים אירופאיות שמחכות להתגלות

בקטגוריה חופשה בשוויץ

אין זה סוד, כי שם העיר "באזל" מעורר בכולנו מחשבות על מדינת היהודים ועל משפטו האלמותי של בנימין זאב הרצל "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים". מעבר לחשיבות ההיסטורית של העיר עבור העם היהודי לדורותיו, להתפתחות התנועה הציונית ולהקמת המדינה יש לה גם חשיבות תיירותית – בעיר הייחודית באזל מבקרים בכל שנה המוני תיירים והגיע הזמן שעוד ישראלים יגיעו לבקר בה ויוכלו ליהנות מכל הטוב שהיא מציעה לכל תייר ותייר אשר מבקר בה.

גם קלן אשר שוכנת בגרמניה מהווה יעד תיירותי פופולרי נחשק למבקרים רבים מרחבי העולם והישראלים לאחרונה החלו לנהור לכיוונה וליהנות מכל מה שיש לה להציע – וזה, כך מסתבר, לא מעט. נעים להכיר- באזל וקלן: ערים אירופאיות ששווה לגלות כבר עכשיו.

טיסה לבאזל

באזל שוכנת בצפון שווייץ ומהווה אחד היעדים התיירותיים הפופולריים במדינה המדהימה. את באזל, כמו את ציריך וז'נבה – ערים נוספות בשווייץ – פוקדים אלפי תיירים בכל שנה ושנה. ישראלים רבים טסים לשווייץ אבל רק חלקם תופסים טיסה לבאזל ורבים נוחתים שם על מנת לתפוס טיסת המשך ליעדים מרוחקים אחרים. מי שחכם מספיק להגיע לשווייץ בעזרת טיסה לבאזל ובוחר לטעום ממנה ולטייל בה, עושה ללא כל ספק בחירה חכמה ביותר – באזל היא עיר יפה ומרהיבה, עיר תוססת, חיה, צעירה ודינמית הנטועה עמוק בהיסטוריה.

ייחודיותה של באזל נובעת מהשילוב בין ישן לחדש, בין אירופה הקלסית – על התרבות, היסטוריה והארכיטקטורה שלה ובין העת המודרנית – על האווירה, החיות, הדינמיות ואינסוף אפשרויות הבילוי. טיסה לבאזל משמשת לא רק את המעוניינים לטייל בבאזל או בשוויץ אלא גם את אלה אשר רוצים לטייל בגרמניה ובצרפת. באזל שוכנת במשולש הגבולות שווייץ, גרמניה צרפת ועל כן משמשת כשער הכניסה גם אליהן, ובייחוד לאזור היער השחור אשר שוכן בגרמניה- אזור תיירות פופולרי ביותר ואהוב על תיירים מכל העולם.

טיסות לקלן

גם קלן היא עיר המשלבת בין חדש לישן, בין היסטוריה, תרבות, ארכאולוגיה, ארכיטקטורה ומורשת לבין בילויים ליליים סוערים. קלן, העיר השוכנת בדרום מערב גרמניה, סמוך למדינות הולנד ובלגיה היא אחת הערים הגדולות ביותר בגרמניה אשר מזמנת לרחובותיה אלפי תיירים בכל שנה. יותר ויותר ישראלים משכילים לטעום מהקסם של העיר המיוחדת שהוקמה בתקופה שליטתה של האימפריה הרומית ותופסים טיסות לקלן. טיסות לקלן מזמנות ביקור בעיר שמציעה שפע של אטרקציות, אתרים מומלצים לביקור וחיי לילה סוערים.

העיר קלן היא עיר אירופאית קלסית שנותרו בה שרידים מתקופות היסטוריות קדומות ולכן היא מציעה גם טעימה ארכאולוגית לצד טעימה של תרבות, ארכיטקטורה, אדריכלות, קולינריה והיסטוריה הזמינות בערים אירופאיות אחרות. בכל ימי עונת התיירות המומלצת רחובות העיר נמלאים בתיירים המסיירים בה ביום ומבלים בה בלילה. המבקרים בעיר נהנים מביקור בבתי מרחצאות, תאטראות, ארמונות, מגדלים, מדרחובים, מרכזי קניות, מוזיאונים, גלריות, כיכרות, כנסיות, היכלות, שווקים, מסעדות ועוד. בקלן תבקרו ביום, למשל, בקתדרלה הגדולה של קלן, במוזיאון רומן ג'רמן, בגן החיות, במוזיאון וולף ריצ'רדס, בכנסיית סן מריה אין קפיטול, בכנסיית סנט גראון, במוזיאון לודוויג, בקולנר דום ובניאו מרקט.

בלילות תבקרו בפאבים- בקלן יש הכי הרבה פאבים בהשוואה לכל יתר ערי גרמניה ואחד מסימני ההיכר של העיר הוא הבירה שלה. טיסות לקלן מומלץ לתפוס בעיקר בימי הפסטיבלים הרבים המתקיימים בעיר- פסטיבל הימים המטורפים, פסטיבל אופן פייר, קרנבל הנשים, פסטיבל קניות בחג המולד ועוד.

התגובות סגורות