מרץ 03

עולים על טיסות לוינה ומוסקבה

בקטגוריה שונות

יש לא מעט אתרים שאליהם אתם יכולים לטוס, ולטייל בהם במשך ימים רבים. אין ספק כי הבירות של אירופה, נחשבו מאז ומתמיד ליעדים אהובים מאד על התייר הישראלי. עם זאת, יש כמובן לא מעט הבדלים ביניהן. ראוי להבדיל בין הבירות של מערב אירופה לאלו של מזרח אירופה. בעוד שהישראלים מכירים היטב את הבירות של מערב אירופה, הרי שמזרח אירופה הוא סיפור אחר. הסיבה לכך היא כמובן ההתפרקות והנפילה של הגוש הקומוניסטי. החל משנות ה 90, עשרות יעדים חדשים נפתחו עבור הישראלים, שמצידם שמחים לבקר במקומות חדשים, ובחלק מהמקרים אף לערוך טיול שורשים מדהים. לכן, החלטנו להתמקד בשני הסוגים של הבירות האירופאיות. במערב אירופה אנו נתמקד בטיסות לעיר וינה, שהיא כידוע עיר הבירה של אוסטריה. במזרח אירופה אנו נמקד בטיסות למוסקבה, שהיא עיר הבירה של רוסיה.

צריכים למצוא טיסות לוינה?

אם אתם מעוניינים לטוס לוינה, יש כמה אפשרויות בולטות. האפשרות הראשונה, היא כמובן לעלות על טיסה לוינה שתהיה סדירה. משך זמן הטיסה מישראל לוינה אורך כ4 שעות בממוצע, ואפשר למצוא טיסות של חברת אל על הישראלית, או של חברת אוסטריש אייליינס האוסטרית. טיסות אלו יוצאות לרוב לפחות פעם ביום, ולעתים גם מדובר על זמנים תכופים יותר, בהתאם לעונת התיירות. אפשרות נוספת היא לחפש טיסות של חברות תעופה זרות נוספות מאירופה. טיסות אלו כוללות חניית ביניים במדינה באירופה, ומשם ממשיכים לווינה. טיסות אלו מומלצות בחום למי שמחפש טיסות לוינה שיהיו זולות יותר.

אפשר למצוא לא מעט דילים ברגע האחרון של טיסות לוינה, שכוללות חניות ביניים ולכן כדאי להיות עם האצבע על הדופק. באשר לנחיתה עצמה – כל הטיסות נוחתות בנמל התעופה של וינה. בנמל התעופה עצמו יש לא מעט מוקדים תיירותיים, ואף מרכז דיוטי פרי גדול למדי. אם אתם רוצים להגיע מנמל התעופה לווינה עצמה, יש לכם כמה דרכים נוחות. אפשרות אחת היא לפנות לקו הרכבת הפרטי של חברת CAT שיציע לכם נסיעה מהירה ברבע שעה. אם תעשו שימוש ברכבת הציבורית של אוסטריה, תוכלו להגיע תוך 25 דקות לעיר הבירה. כמו כן, ניתן מנמל תעופה זה להמשיך בקווי הרכבת לערים נוספות באוסטריה. אפשרות נוספת היא עשות שימוש בקווי האוטובוס שיביאו אתכם לוינה תוך חצי שעה. יתרון מרכזי של האוטובוסים זה בכך שהם פעילים 24 שעות ביממה.

וכעת עולים על טיסה למוסקבה

אם העיניים שלכם נשואות לכיוון לרוסיה, כמובן שמומלץ בחום לעלות על טיסה למוסקבה. משך הטיסה עצמו איננו ארוך, וגם כאן מדובר על טיסה של ארבע שעות בלבד. מי שמציעות טיסות סדירות למוסקבה הן אך ורק חברות התעופה הישראליות – אל על, ישראייר וארקיע. החברות מציעות טיסות תכופות יותר בעונת הקיץ, שכן אז זרם התיירות לרוסיה הולך ועולה. עם זאת, גם כאן ניתן בהחלט למצוא טיסה למוסקבה של חברות תעופה זרות – רוסיות ולא רוסיות. גם כאן תוכלו לראות שכמות הטיסות הללו מתגברת בעיקר בחודשי הקיץ, ואז לרוב אפשר גם למצוא מגוון גדול יותר של דילים ומבצעים, בשל הביקוש הגבוה.

נמל התעופה במוסקבה נקרא דומודדובו. נמל תעופה זה מרוחק יחסית ממוסקבה – כ 40 ק"מ מרחק. עם זאת, ניתן להגיע בקלות למוסקבה עצמה באמצעות קווי האוטובוס, או באמצעות הרכבת. ככלל, משך הנסיעה הוא לרוב חצי שעה בלבד. אפשרות נוספת היא כמובן לשכור רכב פרטי מנמל התעופה ומשם להמשיך למוסקבה. עם זאת, חשוב לזכור שבהנחה שעליתם על טיסה למוסקבה בחודשי החורף – מומלץ בחום לא לנסות לנהוג באזור מוסקבה בחורף, שכן זהו מזג אוויר שהנהג הישראלי לא מורגל אליו, ומומלץ להסתפק במונית, אוטובוס או רכבת.

התגובות סגורות