מאי 30

טיסות לפריז הרומנטית

בקטגוריה חופשה בצרפת

שם המאמר: טיסות לפריז הרומנטית
דורג על ידי עדי בתאריך 30.05.13
דירוג המאמר: 4.0

פריז היא אחת הערים המיוחדות והחשובות ביותר באירופה. פריז היא בירת צרפת, הממוקמת בחבל איל דה פראנס, על גדות נהר הסיין. היא גם העיר הכי גדולה בצרפת – ובה רוב האטרקציות התיירותיות. יש בה השכלה ברמה גבוהה – במיוחד בתחומי המדעים, הפילוסופיה והאמנות – והיא נחשבת למוקד אינטלקטואלי חשוב, בכלל, אבל במאה ה-20 במיוחד.

Paris by ChrisYunker, on Flickr

בנוסף, היא מרכז הפוליטיקה, הכלכלה והפיננסים של צרפת כולה – והשנייה בחשיבותה הכלכלית אחרי לונדון. בכל שנה מיליון תיירים מגיעים לעיר, ואתם יכולים להיות חלק מהם – אם תצאו בקרוב לחופשה בפריז.

אטרקציות תיירותיות בפריז

צרפת הפכה להיות מוקד כלכלי חשוב – ובעקבותיו גם תיירותי – בעקבות שנים של שלטון מלוכני, שהפך אותה למוקד כלכלי עיקרי באירופה. היום בפריז גרים 12 מיליון איש, שאכן מהווים משקל כלכלי חשוב בגוש היורו, עם מדינות כמו גרמניה. בעיר, ממוקמים למשל מרכז המדינות המפותחות ומרכז אונסקו של האו"ם. התיירות בעיר התחילה לפרוח לממדים המוכרים לנו היום במאה ה-19, אך תמיד באו אליה לראות אמנות וללמוד פילוסופיה. בין הפילוסופים החשובים מצרפת אפשר למנות את ז'אן ז'אק רוסו ורנה דקרט, וכמובן את הגל האקזסטנציאליסטי (זוכה פרס הנובל אלבר קאמי וז'אן פול סרטר) וגם הפילוסופים הקונטיננטליים, דרידה, דלז, ליוטאר ועוד.

מה לראות בחופשה בפריז?

כמובן שחייבים לראות את האטרקציות הראשיות, אם זו הפעם הראשונה שלכם. גני וורסאי, הפארקים הלאומיים כמו פארק לה וילט, כיכר הבסטיליה, ארמון האליזה, מוזיאונים חשובים כמו לובר ופומפידו, מגדל אייפל. חובה לאכול קרואסון ולשתות קפה, ואסור לוותר בכלליות על הפטיסרי הצרפתי. טיסות לפריז מביאות אתכם לבירה קולינארית ותרבותית חשובה באירופה ובעולם. לכן, אם אתם שם, תגיעו רעבים לאכול הרבה אוכל צרפתי אנין טעים. בצרפת ריכוז גדול מאד של מסעדות מתוחכות עם כוכבי מישלן.

 

התגובות סגורות