מאי 26

טיסה לאמסטרדם הקסומה

בקטגוריה חופשה בהולנד

שם המאמר: טיסה לאמסטרדם הקסומה
דורג על ידי מיכה בתאריך 26.05.13
דירוג המאמר: 4.5

אמסטרדם, בירתה והעיר הגדולה של הולנד מושכת מדי שנה מיליוני תיירים מכל העולם. גם תיירות פנים מגיעה לאמסטרדם לאורך כל השנה.

הטיסה לאמסטרדם מכל העולם נוחתת בשדה התעופה סכיפול, השוכן מחוצה לה וממנו למרכז העיר אפשר להגיע בתחבורה ציבורית מסודרת 24/7 ובמחירים סבירים.

Amsterdam by _dChris, on Flickr

כל תייר המגיע בטיסה לאמסטרדם לאחר שהתמקם בבית המלון שהוא הזמין מבעוד מועד, מתחיל את הטיול שלו במרכזה של העיר בה ניתן לבלות במוזיאונים הנמצאים בעיר, בגנים המרהיבים ובאתרים ההיסטוריים.

העיר, שבמלחמת העולם השנייה הופצצה על ידי גרמניה ורובה נהרסה, שופצה וחודשה וכיום ניתן לראות בניינים ישנים-משופצים לצד בניינים חדשים ומודרניים.

לתיירים המגיעים באופן עצמאי לטיולים באמסטרדם והשוכרים לעצמם רכב כדי לנוע ממקום למקום לא מומלץ להיכנס למרכזה של העיר עם המכונית. תל אביב אינה המקום היחיד בעולם שאין אפשרות למצוא חנייה פנויה במשך רוב הזמן. אמסטרדם לא שונה. אין חנויות פנויות.

העם ההולנדי פותר את בעיות החנייה בכך שאין הולנדי שאינו רוכב על אופניים. עשרות אלפי הולנדים יוצאים מדי יום למקום העבודה בתחבורה הציבורית או בעזרת אופניים. חלקם אף נוסעים ברכבת עליה מועלים האופניים ולאחר מכן מתחנת הרכבת עד למקום העבודה מגיעים על גבי האופניים.

בכל שבוע יוצאות מישראל מספר טיסות לאמסטרדם. בעונת הקיץ, חודשי יולי-אוגוסט מרבית הטסים הם משפחות עם ילדים המחפשים מקומות לבילוי משפחתי. אפשר לראות משפחות שלמות רוכבות על אופניים ברחובות אמסטרדם.

למי שהזמן אינו דוחק ויש לו גם סבלנות יכול למצוא כרטיסי טיסה לאמסטרדם במחירים מוזלים על ידי טיסה בטיסות שכר או בהשגת כרטיסי טיסה בדקה ה-90. טיסה עם חנייה אף היא יכולה להוזיל את מחיר הכרטיסים.

גם בחודשי החורף יש כמעט בכל יום טיסה לאמסטרדם עליה בדרך כלל יש תיירים חובבי ספורט החורף, הלוא הוא הסקי. סביב אמסטרדם יש אתרי גלישה אליהם מגיעים תיירים מישראל שאינם יכולים לעסוק בספורט זה בארץ מסיבות ברורות.

 

חבילה לאמסטרדם

 

רוב התיירים מישראל יוצאים לאמסטרדם באופן עצמאי. סופי שבוע באמסטרדם הפכו למקובלים ביותר ומדי שבוע יוצאים בטיסות זוגות רבים לבילוי משותף ומנוחה קצרה מטרדות השבוע והעבודה הקשה.

חברת התעופה וכן משרדי הנסיעות יוצאים מדי שנה בהצעה לתיירים לרכוש חבילה לאמסטרדם שבדרך כלל מכילה את כרטיס הטיסה הלוך ושוב, מקום לינה באחד מבתי המלון הרבים שיש בהולנד כולה ובאמסטרדם בפרט וכן כרטיסי כניסה ליעדים שונים.

אמסטרדם היא עיר הבירה והגדולה בערי הולנד. עיר בה מבקרים תיירים מכל העולם לאורך כל השנה והתפוסה בבתי המלון כמעט תמיד מלאה.

רכישת חבילה לאמסטרדם היא ערובה לכך שלרוכשים אותה יהיה חדר ללון בו ותוכנית לביקור בעיר ובאתריה. אמסטרדם ידועה כבעת מוזיאונים רבים, ולנו העם היהודי-הישראלי, מוזיאון אחד חשוב במיוחד והוא המוזיאון לזכרה של אנה פרנק.

אין ישראלי ויהודי בעולם שלא מכיר את סיפורה של אנה פרנק בתקופת מלחמת העולם השנייה. ממשלת הולנד בהחלטה אמיצה החליטה להפוך את הבית בו הסתתרה אנה עם משפחתה עד שנתפסה למוזיאון אנה פרנק. במוזיאון מוצגים פריטים של המשפחה וכן יומנה שנכתב בעת שהותה בגג הבית.

את החבילה לאמסטרדם יכול כל לקוח לשדרג ולהוסיף דברים שאינם כלולים בה כמו השכרת רכב, עם או בלי ואן. שילוב הנופש, הבילוי וזמן האיכות בצפייה באחד ממשחקי הספורט המתקיימים בעיר.

ישנם סוגי שונים של חבילות לאמסטרדם והן מתחלקות בעיקר לשתי עונות התיירות (הקיץ והחורף). מן הסתם דברים שיהיו בחבילה בחודשי החורף לא ניתן יהיה למצאם בחבילה הקייצית ולהיפך.

התגובות סגורות