אפר' 07

טיסה לקייב

בקטגוריה חופשה באוסטריה

שם המאמר: טיסה לקייב
דורג על ידי דידי בתאריך 7.04.13
דירוג המאמר: 4.5

קייב, עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של אוקראינה. אוקראינה הפכה למדינה עצמאית לאחר פירוק הגוש הסובייטי, ברית המועצות.

טיסה לקייב אורכת מישראל כ-חמש שעות והתיירים המבקרים בה מעידים שזו עיר יפיפייה שלתייר המגיע אליה יש הרבה מקומות ואתרים לביקור. רחובותיה הרחבים, הבתים העתיקים ושדרות העצים משרים אווירה נוחה למבקר בה.

בהקשר היהודי זכורה העיר קייב במשפט שנערך ליהודי בשנת 1911 שהואשם בעלילת דם דבר שהביא לגל אנטישמיות גדול, למרות שהנאשם יצא זכאי. הקשר נוסף לעם היהודי ולעיר קייב הוא הובלת היהודים במלחמת העולם השנייה לבבי יאר, המתת היהודים ביריות והשלכתם לקבר אחים.

בטיסה לקייב מישראל אפשר למצוא רבים מבין ילידי המקום שעלו בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת לישראל והם שבים לביקור מולדת, לעיתים עם בני משפחתם עם ילדים שנולדו בישראל ולא מכירים את מקום הולדת הוריהם (או אחד מהם).

ישנן טיסות לקייב מישראל באופן סדיר במשך כל השנה. כדי להוזילן אפשר למצוא דילים באתרי האינטרנט או אצל סוכני הנסיעות. קייב היא עיר תיירות במשך כל השנה והטיסות בתפוסה מלאה.

 

בחודש תשרי מרבים חסידים רבים לפקוד את קברו של רבי נחמן מאומן. בתקופה זו התפוסה במטוסים המגיעים בתקופה זו התפוסה במטוסים המגיעים בטיסה לקייב מלאה עד אפס מקום.

יחסית למחירי הטיסות לערים אחרות באירופה מחיר הטיסה לקייב אינו גבוה. מי שמעוניין להגיע לקייב בתקופת חגי תשרי רצוי לו לדאוג לכרטיס טיסה מבעוד מועד ובכך להבטיח את מקומו באחת מהטיסות.

טיסות לקייב מתקיימות גם בעונת החורף. למרות מזג האוויר הקר, גשום ומושלג ישנם תיירים רבים, גם מישראל, שמגיעים לקייב דווקא בעונת החורף וזו דרך נוספת להוזלת מחיר הטיסה.

מלבד מבנים עתיקים, ארמונות ואתרים נוספים קייב נחשבת לעיר אופנה בה אפשר לרכוש מוצרים של יצרני אופנה בעלי שם עולמי במחירים סבירים.

 

טיסה לוינה

 

וינה היא עיר הבירה של אוסטריה והיא ממוקמת על הדנובה במרכז אירופה היא משמשת כמרכז פוליטי של אוסטריה ואחת הערים המתוירות ביותר באירופה.

Centro de Viena by Chapuisat, on Flickr

המרחק הקצר יחסית מישראל לוינה (כארבע וחצי שעות טיסה) מאפשר לתיירים רבים לבקר בוינה באופן עצמאי או במסגרת משפחתית (טיול שמתאים לכל הגילאים).

הטיסות הן טיסות ישירות מישראל לוינה ובכל שבוע יוצאות מספר טיסות. רבים מבין התיירים הגיעים מישראל לוינה הם תיירים מהגיל השלישי. זו עיר המאפשרת בילוי ונופש והיא מציעה לתייר בתי קפה ומסעדות עם מיטב המאכלים והמאפים ששמם ידוע בכל העולם (השניצל הוינאי ועוגת התפוחים המפורסמת).

בוינה ישנם מוסדות ומשרדים של האומות המאוחדות ועסקנים רבים מגיעים מכל העולם בטיסה לוינה בעיקר בתקופת הועידות והכנסים הבין לאומיים.

לתייר המגיע בטיסה לוינה יש מגוון גדול של מקומות לביקור וביניהם מוזיאונים ואתרים היסטוריים וכן מוזיאוני מוסיקה על שם מלחינים ידועי שם כבטהובן ומוצרט. כמו כן ניתן לבקר בביתו של פרויד שכידוע חי את רוב ימיו באוסטריה, בעיקר בוינה.

עונת התיירות באוסטריה נמשכת במשך כל השנה. גם חודשי החורף מביאים תיירים רבים בטיסה לוינה ומשם לאתרי החלקת הסקי הנמצאים מחוץ לעיר.

לתיירים שמחפשים דרכים להוזלת השהות בוינה יכולים לחפש באתרי התיירות וחברות הנסיעה הרבים באינטרנט בהם מתפרסמים מחירי הטיסה לוינה בכל תקופה שהיא וכן דילים לטיסות לוינה שגם ביניהם אפשר למצוא הוזלות ומחירים אטרקטיביים.

אפשרות נוספת להוזלת מחיר הכרטיס לטיסה לוינה היא רכישת כרטיס באמצעות אתר הדקה ה-90 או בטיסות שכר (פערי המחירים יכולים להיות משמעותיים). הדבר מצריך חיפוש מתמיד וסבלנות עד למציאת הרצוי.

התגובות סגורות