יוני 25

מזרח אירופה מחכה גם לכם

בקטגוריה חופשה ברומניה

שם המאמר: מזרח אירופה מחכה גם לכם
דורג על ידי רווית בתאריך 25.06.13
דירוג המאמר: 4.5

ישראלים שרוצים לגלות את הצד האמיתי והאותנטי של אירופה חייבים לבקר במדינות כמו רומניה או בולגריה. לכל אחת מהמדינות הללו יש היסטוריה ארוכה, אשר לא תמיד עולה בקנה אחד עם המיתוסים הקיימים על אירופה. רומניה ובולגריה הן שתי מדינות שהיו מעורבות במלחמות עולם, במאבקים בין עמים ובעיקר בהתפתחות של תרבות סלאבית ועוד. המקור של התרבויות ההונגרית והבולגרית היא בשבטים עתיקים, אשר חיו במערב אירופה עקב התנאים הגיאוגרפיים הנוחים. יחד עם זאת, עד היום יודעות רומניה ובולגריה להציע יתרונות ייחודיים עבור התייר הישראלי.

Bucharest, September 2012 by mariosp, on Flickr

 

היתרונות של בולגריה ורומניה עבור התייר הישראלי

 

ראשית, שתי המדינות הללו ניחנות במחירים נוחים ומשתלמים. אפשר להגיע אל בולגריה או רומניה יחד עם כל בני המשפחה, לבלות בעשרות אטרקציות ולעמוד באופן מדויק בתקציב המוגדר מראש. שנית, מזג האוויר בבולגריה וברומניה נוח כמעט בכל ימי השנה. אמנם בחורף ישנה כמות משקעים גדולה ולא מעט ימים אפורים, אך בחודשי האביב, הקיץ ואפילו הסתיו ניתן לנצל את התנאים הייחודיים של מזרח אירופה לכל צורך תיירותי. לבסוף, אי אפשר לדבר על מזרח אירופה מבלי להזכיר את כמות האטרקציות הקולינאריות. רומניה ובולגריה מציעות שילוב ייחודי בין איזורי כפר ועיר, מסעדות יוקרה ומאכלים מקומיים, בתי מלון ובתי הארחה ועוד המון אפשרויות.

 

מתחילים עם חבילות לסופיה ברגע האחרון

 

המקום הנכון להתחיל בו את ההיכרות עם מזרח אירופה הוא סופיה. זו היא בירת בולגריה, המאכלסת כיום כמעט 1.5 מיליון תושבים. רוב הישראלים מכירים את סופיה בתור תחנת מעבר אל בורגס או מקומות אחרים בבולגריה, אך האמת היא שהיא עומדת בפני עצמה בתור יעד תיירותי מבוקש. סופיה היא מחוז עצמאי בבולגריה, יש בה כנסיית הנחשבת אתר מורשת עולמי וגם הקהילה היהודית שלה בולטת ביחס למדינות אחרות באירופה הקלאסית. חבילות לסופיה ברגע האחרון מתאימות קודם כל לבני זוג המחפשים אחר חופשה רומנטית. מנגד, גם בני משפחה אשר רוצים לבלות כמה ימים של חופשה מבלי להתחייב לעלויות גבוהות יכולים לברר לגבי האפשרות של חבילות לסופיה ברגע האחרון. יתרה על כך, מומלץ להזמין חבילות לסופיה ברגע האחרון בחודשי הקיץ העמוסים וכך לנצל את מזג האוויר לצורך חופשה בלתי נשכחת.

 

בוקרשט: היעד שיכול להפתיע אתכם

 

עוד יעד שכדאי להזכיר בהקשר של טיול וחופשה במזרח אירופה הוא בירת רומניה, בוקרשט. טיסה לבוקרשט נוחתת בשדה תעופה חדיש ומרשים, המחובר אל מערכת תחבורה ציבורית מהגדולות ביותר ברומניה. עם הנחיתה ניתן להצטרף אל רכבת תחתית, מערכת תחבורה עילית או רשת מוניות פרטיות של נהגים אדיבים ומיומנים. מבחינת אתרים, ארמון הפרלמנט, מוזיאון הכפר ושער הניצחון יחכו למי שמעוניין להזמין טיסה לבוקרשט לצורך ביקור ביעדים היסטוריים. מוזיאון האמנות הלאומי ומוזיאון האיכר הרומני יצליחו לשלב בין העבר של בוקרשט, ההווה והעתיד, כאשר בארמון קרטזולוסקי תוכלו להתרשם מיצירות עתיקות. טיסה לבוקרשט מיועדת גם לחובבי השופינג שבינינו, אשר ישמחו לבחון מציאות בשוק אובור או במרכזי הקניות קורה, קארפור או אניריאה. בוקרשט היא עיר בעלת גרף התקדמות מרשים ומכובד ממנו כדאי מאוד להתרשם. החל מסוף מלחמת העולם השנייה החלה רומניה לצבור תאוצה, ומאות אלפי אנשי עסקים לוקחים חלק בפיתוח הרצוף שלה. כיום טיסה לבוקרשט נחשבת חלק בלתי נפרד מביקור במזרח אירופה, לא רק עבור ישראלים אלא גם בשביל משפחות מארצות הברית או מהמזרח. בוקרשט היא דוגמא לעיר בלתי צפויה במהלכה הנופש מקבל תפניות מיוחדות ולא מתוכננות.

 

התגובות סגורות