אפר' 09

מילאנו היפה

בקטגוריה חופשה בצ'כיה

שם המאמר: מילאנו היפה
דורג על ידי Byb בתאריך 9.04.13
דירוג המאמר: 3.5

מילאנו היא אחת מעריה של איטליה בה מבקרים מדי שנה תיירים רבים מכל העולם. מילאנו היא מרכז תחבורה חשוב באירופה והיא מהווה צומת תחבורתי למספר ארצות באירופה. רוב התיירים המגיעים לעיר בגלל שהיא נוחה להתחיל את הטיול בצפון איטליה, קרבתה לשדה תעופה ובגלל שהיא משמשת צומת תחבורתי. היא אינה נחשבת לאחת מערי התיירות באיטליה אם כי נעים להיות בה.

Milan by Mike_fleming, on Flickr

נופש במילאנו, הוא בדרך כלל מקום לצבור כוחות להמשך טיול בצפון הארץ. מילאנו נחשבת למרכז היהדות האורתודוקסית ורבים מבין יהודי המגזר האורתודוקסי מגיעים לנופש במילאנו משום שבעיר יש את כל התנאים לקיים נופש בשילוב עם מנהגי העדה וממנה אפשר לצאת לטיולים באזור.

לאחר מלחמת העולם השנייה שופצה העיר שהופצצה על ידי הגרמנית וחזרה להיות מרכז תחבורה לקהילה היהודית שחייה בעיר קשרים חזקים והדוקים עם ישראל.

למרות שמילאנו אינה נחשבת למרכז תיירות אפשר לשלב נופש במילאנו עם טיולים בעיר ולבקר בכיכרות המעניינות שבה, בקתדרלה (הדומו), בגלריות, בבית האופרה, בכנסיית סנטה מריה בה תלוי הציור המפורסם "הארוחה האחרונה".

מילאנו גם ידועה כעיר אופנה בה בתי האופנה המפורסמים והיוקרתיים ביותר באיטליה ובה מתקיימים תצוגות אופנה לקראת כל עונה בשנה ולאוהבי השופינג זוהי חגיגה אחת גדולה.

אוהבי הספורט משלבים נופש במילאנו עם צפייה במשחקי כדורגל של הקבוצות שבעיר מילאן ואינטר. אוהדי ספורט, בעיקר ספורט הכדורגל, מכוונים את הנופש שלהם במילאנו לתקופה בה מתקיימים משחקי כדורגל חשובים.

מישראל יוצאות טיסות ישירות משדה התעופה בן גוריון לשדה התעופה של מילאנו וממנו למרכז העיר יש תחבורה ציבורית במשך כל היממה.

 

טיולים מאורגנים לפראג

 

פראג היא העיר הגדולה ועיר הבירה של צ'כיה, עיר תיירות בה מבקרים תיירים רבים. העיר הוקרה על ידי אונסקו בשנת 1992 כאתר מורשת עולמי.

עד 1989 הייתה פראג תחת כיבוש סובייטי ולא ניתנה לתיירים האפשרות להגיע ולבקר בעיר. מאז שהכיבוש הסתיים הפכה פראג לאחד מהיעדים המבוקשים על ידי תיירים רבים מכל העולם. ואין פלא. בעיר מספר רב של אתרים ומקומות בילוי.

אפשר להגיע לפראג באופן עצמאי ולטייל בה עם או בלי הדרכה. ישנה אפשרות נוספת והיא יציאה במסגרת טיולים מאורגנים לפראג. קהל היעד של טיולים מאורגנים הוא התייר האוהב לטייל ובוחר להשאיר את כל הארגון לבעלי המקצוע.

בעונת התיירות (במיוחד בין החודשים מאי – נובמבר) יוצאות מישראל קבוצות רבות במסגרת טיולים מאורגנים לפראג בליווי של מדריך ישראלי הדואג לכל צרכי הקבוצה.

העיר מחולקת לעיר העתיקה ולעיר החדשה. תוכנית הטיולים המאורגנים בפראג כוללת ביקור בעיר העתיקה באתרים השונים ובילוי במועדונים הלילה הרבים ובפאבים ובבתי הקאזינו (שהם חוקיים בפראג).

הטיולים המאורגנים לפראג מתאימים לכל הגילאים ולכן ניתן לראות בין חברי קבוצת הטיול המאורגן משפחות עם ילדים. יהודי פראג ברובם עלו לארץ והם חוזרים לפראג במסגרת טיולים מאורגנים עם נכדיהם לטיול שורשים על מנת להנחיל לדור הבא באופן מוחשי את העבר שלהם.

תוכנית הטיולים המאורגנים לפראג הכוללות ילדים מכילות גם ביקור באתרים ובאטרקציות המתאימות לגילאי הילדים וביניהם גני שעשועים, לונה פארק וגן חיות.

כל תייר יהודי המגיע, ובכלל זה טיולים מאורגים לפראג, מקדיש זמן לרובע היהודי העתיק. בעיר יש קהילה קטנה של יהודים הדואגת לכל המקומות הקדושים של היהודים בעיר ובכלל זה בית העלמין העתיק בו קברו של המהר"ל.

פראג היה גם עיר תיירות בעונת החורף ויש טיולים מאורגים לפראג בחורף הכוללים, בדרך כלל, גם בילוי באתרי הסקי. אף כי מזג האוויר בחורף קר גם ומושלג ישנה אפשרות לטייל בעיר.

 

התגובות סגורות