אוק' 02

טיסות לברצלונה יובילו אתכם אל מלונות בירושלים?

בקטגוריה חופשה בספרד

שם המאמר: טיסות לברצלונה יובילו אתכם אל מלונות בירושלים?
דורג על ידי יורי בתאריך 2.10.13
דירוג המאמר: 4.5

אחד היעדים האהובים ביותר על התייר הישראלי היא העיר ברצלונה. הבירה של חבל קטלוניה מושכת אליה בשנים האחרונות תיירים רבים מכל רחבי העולם ובראשם את התייר הישראלי, שנהנה לסייר באתרים הפופולריים של העיר ולעשות קניות בקניונים המרהיבים שלה.

טיסות לברצלונה וקפה בשדרות הראמבלס

אין ספק שיש המון מה לעשות והרבה מה לראות בעיר הנהדרת הזו ואת זה יודעים גם שלל התיירים שמגיעים על מנת לבקר בה. המקום המרכזי ביותר ואולי אף המוכר ביותר בעיר, אליו מתאספים כל התיירים וכל המקומיים, כמובן שלא בין השעות שתיים לארבע אז הם נמצאים בסיאסטה, הן שדרות הראמבלס. המדרחוב המרכזי של העיר נמשך קילומטר שלם עם שפע של מסעדות, בתי קפה ודוכני רחוב. כמובן שכל ישיבה בבית קפה באזור לא זולה בכלל, אך אין ספק שזו חוויה שכל תייר בברצלונה צריך לעבור. היעד הבא של טיסות לברצלונה שנוחתות בעיר תהיה כנסיית הסגרדה פמיליה. בברצלונה הדת חזקה מאוד ולכן גם תזכו לראות ציורים ופסלים רבים של צלב. הסגרדה פמיליה תוכננה על ידי האמן הנודע גאודי שהחל בבנייתה עוד במאה ה-18, והבנייה עדיין נמשכת. מעל שני מיליון תיירים בשנה, מכל הדתות, מגיעים כדי לחזות בשמונת הצריחים שיהפכו בסופו של דבר לשנים עשר, כמספר שליחיו של ישו.

טיסות לברצלונה והיכרות עם הפאייה

עוד מקומות בהם מומלץ מאוד לסייר בעיר ברצלונה יהיה השוק המרכזי של העיר, שוק בו תוכלו למצוא כמעט הכל מהכל. שוק האוכל של הבירה הקטאלונית יקנה לכם היכרות עם פירות הים הטריים, הרכיב המרכזי של פאיית פירות הים, המאכל הבולט ביותר בו תיתקלו בכל רחבי העיר. פרט למאכלי הים תוכלו למצוא בשוק גם פירות וירקות, מגוון רחב של תבלינים ומאפים עם ניחוחות משגעים. טיסות לברצלונה מבלי לגעת בתרבות של העיר תהיינה טיסות חסרות תועלת כמעט ולכן כדאי להגיע אל מוזיאון פבלו פיקאסו. במוזיאון תוכלו לחזות בכמה מהיצירות הפחות מוכרות אך לא פחות מרשימות שלו, במוזיאון הנהדר השוכן בבית יפהפה בסגנון גותי, סגנון די שולט במספר מבנים בעיר, בעיקר ברובע בו הגותי בעיר בו נמצא המוזיאון.

Watching Barcelona / Guardando Barcellona by Leo Prati, on Flickr

מלונות בירושלים דומים למלונות בברצלונה?

אז אמנם ברצלונה היא בירתה של חבל קטאלוניה ולא של כל ספרד, שהרי מדריד היא עיר הבירה של המדינה, אך עדיין ניתן למצוא הרבה קווי דמיון משיקים בינה לבין בירת ישראל, ירושלים. ראשית, המבנים העתיקים הרבים בעיר והבנייה המיוחדת של ירושלים מזכירה מאוד את הבנייה של ברצלונה. אפילו מלונות בירושלים ניתן למצוא עם הבנייה של האבן הירושלמית המוכרת וכמוהם גם מלונות בברצלונה, שאמנם לא נהנים מהאבן הירושלמית אך כן מתהדרים בבנייה מיוחד.

המומלצים שלנו:
סיורים מודרכים בירושלים

גם העובדה שברצלונה משופעת בסממני דת מובהקים שבא לידי ביטוי בצלבים שפזורים בכל רחבי העיר דומה מאוד לרוח הדתית ששוררת על ירושלים, רק שבה לא רק מגן דוד ניתן למצוא כי אם מאפיינים של דתות נוספות כמו הנצרות ובעיקר האיסלאם.

מלונות בירושלים והנוף הנשקף מחלונם

כמו שלברצלונה מגיעים תיירים רבים לביקור בה, גם ירושלים מתפארת בביקורים תכופים מתיירים שבאים מכל רחבי הגלובוס. אמנם הסיבות יכולות להיות שונות שכן שדרות ממילא למרות היופי העז שנשקף מהן אינן מזכירות את שדרות הרמבלס, מלונות בירושלים לא מציעים מחלונם את הנוף אל הר היהודים והקאמפ נואו של ברצלונה לא באמת דומה במשהו לאצטדיון טדי של בית"ר ירושלים, אך ירושלים מלאה בתיירים מכל העולם בעיקר בזכות הייחוד שלה שמאחד את דתות כל העולם סביב מקומות קדושים מסוימים, כאלה שמבטיחים שבירת ישראל תהיה משופעת בתיירים לנצח.

התגובות סגורות