מרץ 04

הוצאת אזרחות אוסטרית או דרכון גרמני

בקטגוריה חופשה באוסטריה

כיום יותר ויותר צאצאים של יוצאי אוסטריה וגרמניה מעוניינים לקבל אזרחות ודרכון של מדינות אלה מהרבה סיבות שונות. שתי מדינות אלה הן חברות באיחוד האירופאי וקבלת אזרחות בכל אחת מהן מקנה למקבל זכות מגורים ועבודה בכל אחת ממדינות האיחוד ולא רק בגרמניה או באוסטריה. עם אזרחות של כל אחת ממדינות האיחוד ניתן לגור בכל אחת ממדינות האיחוד, כך שלמי שיש אזרחות גרמנית יכול לגור ולעבוד באופן חוקי לגמרי בהולנד, צרפת, בלגיה, אנגליה, דנמרק, איטליה, ספרד, יוון וכיוצא באלה.

אזרחות אוסטרית או דרכון גרמני – ההליך

כדי לקבל אזרחות אוסטרית או דרכון גרמני יש צורך מהליך קבלת האזרחות. תוכלו לקבל שירות לקבלת אזרחות זו במשרדי עורכי דין המתמחים בכך והשירות ניתן במיוחד לצאצאים של אזרחים ממדינות אלה שהיו אזרחים בהם בעצמם. מכיוון שרבים מאזרחי מדינות אלה ויתרו על אזרחותם בעבר בעקבות מעשי הזוועה בתקופת השואה או שאזרחות זו נשללה מהם והם אף פעם לא טרחו לחדש או לבקש אותה מחדש, הרי שיש צורך בהצגת מסמכים ואימותם. יש לדעת כי הזכות לקבלת אזרחות גרמנית או אוסטרית מוקנית לצאצא ללא קשר עם בן משפחתו, הוריו או הסבים שלו. במקרים מסויימים מתנגדים ההורים ליצירת קשר עם מדינות אלה בגלל העבר ולכן חשוב לדעת שאין צורך בהסכמת ההורים על מנת לבצע הליך זה.

ביצוע ההליך אינו מצריך התקשרות שלכם לשגרירויות השונות ואת הפנייה מגישים ישירות למוסדות האוסטריים או הגרמנים הרלוונטים. כאשר אין בידכם הוכחה שנדרשת להמשך ההליך יבוצעו חיפושים מול המוסדות הגרמנים או האוסטרים על מנת לעלות על המסמכים הנחוצים כדי להניע את ההליך המבוקש.

עוד באוסטריה:
סקי באוסטריה

השגת המסמכים המבוקשים

לעיתים לוקח זמן ממושך עד שמקבלים את המסמכים הנחוצים להמשך ההליך. לאחר ההשגה של כל המסמכים הנדרשים הם מתורגמים ומאומתים על פי ההנחיות של הארץ שבה הוגשה הבקשה. את הבקשה מגישים במשרד המתאים בכל מדינה ואין צורך בפנייה ישירה לשגרירויות המדינות עצמן.

דרכון גרמני – למי זה מתאים

הוצאת דרכון גרמני או אזרחות אוסטרית יכולה להתאים לכל אדם שאבותיו נמנו על אזרחי מדינות אלה לפני תקופת השואה. אלה שניצלו מהתופת והגיעו לארץ, או לכל ארץ אחר זכאים לחדש את האזרחות שלהם וכך גם לגבי צאצאיהם וצאצאי צאצאיהם. גם אם ההורים אינם עוד בחיים ואתם יכולים להוכיח כי היו אזרחי מדינות אלו תוכלו להגיש בקשה לקבלת אזרחות ואין צורך בחתימת ההורים או בהסכמתם. כדי לעבור את ההליך בהצלחה מומלץ לעבוד עם אנשי מקצוע שיוכלו ללוות אתכם לאורך כל הדרך על מנת להתגבר על קשיים שעלולים לצוץ. משרד עורכי דין המתמחה בהליך זה דרוש כאן ולא כל משרד עורכי דין שהוא.

היתרונות של הוצאת אזרחות אוסטרית

היתרונות של הוצאת אזרחות אוסטרית או דרכון גרמני כבר נימנו ויש להדגיש שוב כי אזרחות כזו כיום פירושה חברות באיחוד האירופאי כולו ומכאן זכות מגורים ועבודה בכל אחת ממדינות האיחוד. האזרחות מקנה גם הקלות בלימודים גבוהים וגם זכויות סוציאליות המוענקות לאזרחים במדינות האיחוד השונות. החזקת דרכון של האיחוד האירופאי מקנה לכם גם הקלות בהוצאת ויזה לארצות הברית ומאפשר לכם לבקר במדינות שלישראל אין עימן יחסים דיפלומטיים.

היתרונות של הוצאת דרכון או אזרחות אוסטרית וגרמנית ברורות ואין צורך להרחיב עליהן עוד. השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם אתם מעוניינים בהליך הזה ואם כן תוכלו לקבל את כל העזרה המקצועית הנדרשת כדי להצליח במשימה.

התגובות סגורות