אוג' 20

ביקור במדינת הוותיקן ברומא

בקטגוריה חופשה באיטליה

על שטח של פחות ממחצית קילומטר רבוע בתוך בירת איטליה ניצבת המדינה הקטנה ביותר בעולם – מדינת הוותיקן. מדינה זו היא ביתו של האפיפיור, המנהיג העולמי של הכנסייה הקתולית. הוותיקן כוללת רק כ-800 תושבים, אך לא ניתן להפריז בהשפעתה האדירה על העולם כולו, והכנסותיה מגיעות משני מקורות מרכזיים – תרומות ותיירות.

מה ניתן לראות במהלך סיור בוותיקן? כאן יש הרבה מה לספר ולפרט. אל תתנו לגודלה המצומצם של המדינה לבלבל אתכם – מדובר באחת מהמדינות העשירות ביותר ביצירות אומנות, והיא אחד מאתרי החובה של העיר רומא.

כבר בכניסתכם בשערי מדינת הותיקן תוכלו לראות את חיילי המשמר השוויצרי אותם תזהו לפי המדים הצבעוניים והמיוחדים שלהם שעוצבו בידי לא אחר מאשר מיכאלאנג'לו. האתר המפורסם הראשון של מדינת הוותיקן (שאליו כדאי להיכנס ראשון במהלך סיור בוותיקן) הוא כיכר ובזיליקת פטרוס הקדוש. זוהי אולי הכנסייה החשובה ביותר לנצרות הקתולית. היא נמצאת בכניסה הראשית לכיכר הוותיקן ואנשים רבים מאמינים כי פטרוס הקדוש (הקדוש השני בחשיבותו לקתולים) קבור תחת לכנסייה זו.

מדינת הוותיקן

כראוי לכנסייה החשובה ביותר היא מפוארת ומרשימה במיוחד וזכתה להתהדר בעבודות של מיטב אמני הרנסנס כמו ברניני ומיכאלאנג'לו. את הכנסייה לא כדאי לפספס אבל רצוי מאוד להתרחק ממנה בימי החג הנוצריים, כיוון שאז קשה לנוע בחופשיות ועוד יותר קשה להיכנס אליה.

האתר השני במדינת הוותיקן זה מוזיאון הוותיקן – סיור ברומא בעברית לא יכול להיות שלם ללא ביקור במוזיאון הוותיקן שנחשב לאחד המוזיאונים המיוחדים והמפורסמים בעולם. גולת הכותרת של המוזיאון שאותה פשוט אסור לפספס היא חדרי רפאל אותם עיצב הצייר יחד עם תלמידיו. הדובדבן שבקצפת הוא הקפלה הסיסטינית – אולם מדהים ביופיו בצורתו שמפורסם בזכות הגג שלו שצוייר ע"י מיכאלאנג'לו ומתאר קטעים מדהימים מהברית החדשה והישנה.

התגובות סגורות